Mohou mít astronauti ve vesmíru sex?

Sex může být divoký a vzrušující, vášnivý a intenzivní, většinou se ale odehrává v pro nás známém prostředí. Jak se ale říká „zakázané ovoce chutná nejlépe“, proto představa sexu ve vesmíru, může být pro některé velmi zajímavá a lákavá zároveň. Je to ale možné? A vyzkoušeli jej už astronauté?

Zatímco sex ve vesmíru může znít jako vzrušující zážitek, v praxi je to mnohem těžší, než by si člověk myslel. Prvotním a základním problémem je samotná gravitace, její nedostatek totiž celkově ztěžuje samotné spojení dvou těl. Navíc nízká gravitace způsobuje nevolnost, závratě, nadměrné pocení a rychlé vyčerpání. Ani jedno rozhodně nechcete s intimním zážitkem spojovat.

Vše také dost stěžuje nedostatek spánku. Ve vesmíru se vám totálně rozhodí spánkové cykly, které se vymykají synchronizaci, což má za následek deprivaci spánku jako takového a závažné výkyvy nálad. Váš krevní oběh ve vesmíru také nepracuje zcela běžně jako na Zemi s gravitací.

Právě gravitace udržuje tělesné tekutina tam, kde patří, a hlavně jim umožňuje správně proudit. Jakmile se ale ocitnete ve vesmíru vaše tělo tak trochu oteče, stejně jako vaše srdce, což sníží tepovou frekvenci a zpomalí váš oběh, který je pro prokrvení určitých částí těla potřebných k sexu důležitý.

Zachování druhu

Otázka sexu ve vesmíru je omílána již řadu let. Tématu se dokonce věnoval i francouzský spisovatel Pierre Kohler, ve své knize Poslední mise, kde tvrdí, že NASA zadala studii sexuálních pozic ve vesmíru. Tvrzení opírá o fiktivní dokument, který popisuje předměty použité během experimentu. Jak se ale později ukázalo NASA celý soubor označila za podvrh.

Pierre Kohler ale nebyl jediným, kdo se o toto téma zajímal. Schopnost provozovat sex ve vesmíru za účelem zachování lidského druhu, který v budoucnu může obývat jiné planety, fascinovala i spisovatelku Vannu Bonta. Ta se rozhodla spolu se svým manželem testovat oblek, který by umožnil sex v nulové gravitaci.

Samozřejmě pár se do vesmíru nedostal, vše bylo odzkoušeno během parabolického letu. Jak později spisovatelka uvedla, jen samotné přiblížení k manželovi a setrvání v jeho blízkosti bez gravitace bylo téměř nemožné. Už jen snaha dát mu polibek byla příliš vyčerpávající. A právě tento zážitek vnukl spisovatelce myšlenku na vytvoření speciálního obleku.

Vanna Bonta se svým manželem však neměli dostatečný časový prostor pro jeho otestování. Bohužel spisovatelka v roce 2014 zemřela, a tak svůj oblek nemohla otestovat ve vesmíru.

Zdroj: health24.com

Sdílet:
Loading...