Modrý Měsíc rozzáří noční oblohu poslední říjnový den, podle mnoha kultur nejde o dobré znamení

Poslední říjnový den je spojován, v závislosti na kultuře a zemi, s mnoha událostmi. V Americe slaví Halloween, v Mexiku se připravují na oslavy Dne mrtvých a u nás o dva dny později nastanou Dušičky. Toto pochmurné období bude letos navíc doprovázeno mystickým Modrým Měsícem. A podle mnoha kultur nejde o dobré znamení.

Záře obrovského Modrého Měsíce ozáří poslední říjnovou noc. Tento jev je poměrně zvláštní a obvykle nastane co dva a půl roku. Letos bude o to zvláštnější, že bude po 30 letech během jediné noci viditelný na celém světě.

Ve skutečnosti je úplněk bílý až mírně šedý a jeho barvu mohou ovlivnit výbuchy sopky nebo požáry na Zemi. Během nich se totiž do atmosféry dostane popel, který blokuje červené světlo, proto se nám zdá, že je Měsíc skutečně modrý.

Špatné znamení?

V mnoha legendách různých kultur napříč světem, je Modrý Měsíc v období uctívání mrtvých velmi zlým znamením. Jen samotný název „Blue Moon“ pochází se středověké angličtiny, kdy lidé tento úkaz označovali také jako zrádný Měsíc. Údajně je znamením toho, že se na Zemi stane něco velmi špatného.

Samozřejmě jde jen o jakési „povídačky“. Na druhou stranu fakt, že vysvitne 31. října a navíc jej může sledovat kdokoliv a kdekoliv na naší planetě, dává legendám zcela jiný rozměr. Mohou nás opravdu zasáhnou ještě horší událostí než ty, kterým čelíme dnes?

Sdílet:
Loading...