Mimozemšťané s námi možná žijí na Zemi ve stínové biosféře

2.7/5 - (3 votes)

Podle některých vědců, kteří se evidentně nebojí prosazovat své názory, které se mohou vymykat obecně přijímaným faktům, by mimozemšťané klidně mohli žít vedle nás. Lidé by si však jejich přítomnost neuvědomovali, protože žijí ve stínové biosféře. Tuto teorii si teď vysvětlíme podrobněji.

Astronomové pozorují noční oblohu po tisíce let ve snaze lépe porozumět vesmíru. Teprve v minulém století jsme vyvinuli technologie nezbytné pro studie vesmíru tam, kde naše oko nedohlédne. Se všemi dalekohledy a vybavením, které máme k dispozici, jsme však neobjevili žádné známky života na žádné další planetě.

Jedním z možných důvodů, proč jsme ještě neobjevili mimozemšťany, může být to, že hledáme špatné věci na nesprávných místech. Někteří vědci jsou toho názoru, že pro nalezení mimozemšťanů nemusíme chodit daleko. Ve skutečnosti mohou žít mezi námi na Zemi jen v jiné dimenzi.

Interdimenzionílní hypotéza neboli IDH, která tvrdí, že mimozemšťané mohou existovat v jiných realitách nebo dimenzích paralelních s naší vlastní, je teorie, kterou již dlouho propagují ufologové. Jedním z nich je astronom Jacques Vallee, který vyvinul první počítačovou mapu Marsu pro NASA v roce 1963.

Jak definovat život?

Odpověď na tuto otázku je další chybou v hledání mimozemského života. Vědci a astronomové předpokládají, že život mimo naši planetu bude podobný tomu na Zemi. Nedávno ale astrobioložka Helen Sharmanová poznamenala chytrou věc, když řekla: „Ve vesmíru je tolik miliard hvězd, že musí existovat i vícero druhů forem života. Budou jako vy a já, vyrobeni z uhlíku a dusíku? Možná ne, možná jsou tady právě teď a my je prostě nevidíme.“

Stínová biosféra

Geobioložka Victoria Orphan z Kalifornského technologického institutu také navrhuje, že některé živé bytosti mohou existovat ve stínové biosféře.

V projevu k účastníkům setkání Americké asociace pro pokrok vědy v roce 2015 Orphan řekla, že vědcům, kteří hledají život na základě centrálního dogmatu, že přežití všech živých věcí závisí na stejné hrstce chemických prvků, mohou přijít o hodně, kvůli jejich nedostatku ohleduplnosti k organismům, které vyvářejí život jiným způsobem.

V současnosti je neoficiální definicí života NASA „samostatný chemický systém schopná vyvíjet se darwinovským způsobem.“

Z vědecké komunity s ozývá stále více autoritativních hlasů, které naznačují vysokou možnost, že mimozemský život nejen existuje, ale také žije vedle nás, aniž bychom si to uvědomovali. Nakonec je naše definice života omezena ne to, co známe a zapomínáme, že život se může objevit mnoha způsoby. Stínová biosféra by mohla být velmi blízko nás, nebo možná právě teď v našem prostředí.

Sdílet: