Masivní kometa blížící se k Zemi, bude viditelná na naší obloze těsně před Vánoci

Rate this post

Když se nad tím zamyslíme z hlediska historického kontextu, nemůžeme si odpustit následující připomínku. Když se na obloze naposled objevila podobná kometa v prosinci, bylo to před více než dvěma tisíci lety a znamenalo to příchod Ježíše na svět.

Letošní vánoční svátky budou obohaceny o podobný jev, obrovská kometa proletí kolem Země těsně před Vánoci.

Ačkoli Kometa 46P Wirtanen pravděpodobně není a ani nebude znamením pro narození Mesiáše, rozhodně pro nás nepředstavuje ani žádné nebezpečí. To ale některá zahraniční média nezastavilo v utváření informací o scénářích, podobných soudnému dní.

Podle astronomů, masivní kometa s průměrem větším, než jeden kilometr rozhodně Zemi nezasáhne.

Navzdory skutečnosti, že v blízkosti Země existuje nespočet potenciálně nebezpečných nebeských objektů, tato vesmírná hornina se kolem nás chystá proletět 17. prosince, ve vzdálenosti sedmi milionů mil (nebo 0,0781 AU). Kometa zůstane ze Země viditelná na obloze ještě několik dní poté.

kometa 46P Wirtanen

Astronom Joseph Rao tvrdí, že kometa bude sice viditelná na noční obloze, ale každý, kdo ji bude chtít pozorovat jen tak, se setká s obtížemi. „z míst, které leží uprostřed sítě veřejného osvětlení, bude pozorování komety velmi obtížné, ba dokonce nemožné. Nicméně lidé žijící na místech, která nejsou moc osvětlená budou mít šanci kometu pozorovat pouhým okem“ prohlásil astronom a dodává.

Kometa 46P Wirtanen byla objevena 17. ledna 1948 americkým astronomem Carlem A. Wirtanenem.

Zdroj: Ancient Code

Sdílet: