Kupte si dovolenou na oběžné dráze! První vesmírný hotel s umělou gravitací otevírá v roce 2025

Společnost Gateway Foundation představila v těchto dnech plány pro výstavbu první komerční orbitální stanice, jejíž součástí bude i první vesmírný hotel. Stanice pojmenována Von Braun Space Station bude mít tvar obrovského kola, které bude rozděleno do 24 oddělení. Některé z nich budou sloužit pro turisty vesmírného cestovního ruchu a jiné mohou být pronajímány. Jestliže půjde vše podle plánu první návštěvníci by mohli dorazit v roce 2025.

Designer Tim Alatorre myslel během plánování hotelu opravdu na vše. Jak již bylo zmíněno vesmírný hotel bude mít tvar obrovského rotujícího kola, složeného ze dvou prstenců. U vnitřního prstence budou kotvit vesmírné lodě, zatímco vnější prstenec bude vybaven ubytovacími kapslemi. Tyto propojené kapsle budou zahrnovat soukromé rezidence, hotelové pokoje a speciální prostory pro pracovníky stanice. Několik modulů bude rovněž prodáno určitým mocnostem světa, které je chtějí využít jako výzkumná centra.

Jelikož má stanice sloužit také jako dovolenková destinace, budou součástí kapslí i bary, restaurace a tělocvična. Samozřejmě tento plán na vesmírný hotel není jediný a určitě ani poslední. Tento projekt je však svým způsobem unikátní. Jako jediný bude simulovat umělou gravitaci, takže hosté zůstanou nohama na „zemi“. Jde tedy o velice ambiciózní projekt, jehož realizace nebude vůbec jednoduchá. Stejně jako jiné projekty nemusí dozrát do fáze reálné výstavby.

Nedělejme ale předčasné závěry. Namísto toho si prohlédněte video-prezentaci projektu, kde můžete vidět mimo jiné i vesmírné lodě Starship společnosti SpaceX a raketoplány Dreamchaser společnosti Sierra Nevada. Jak možná víte, obě lodě jsou zatím ve fázi vývoje, do roku 2025 by ale měly být v provozu. Tedy ve stejném roce, kdy se otevřou brány vesmírného hotelu.

Zdroj: mymodernmet.com

Sdílet:
Loading...