Každý pátý člověk se obává, že mimozemšťané napadnou Zemi během příštích 50 let

3.7/5 - (4 votes)

Otázka, zda jsme ve vesmíru sami, trápí společnost už od počátků jeho průzkumu. V posledních letech došlo k mnoha údajných pozorování UFO po celém světě. Výsledky nového průzkumu tak nejsou velkým překvapením. Jak se ukázalo, každý pátý člověk se obává, že do roku 2068 budeme napadeni mimozemšťany.

Polovina z 2000 britských občanů, kteří se zúčastnili průzkumu, věří v existenci mimozemšťanů. Zároveň věří, že k prvnímu kontaktu s nimi dojde v příštích 50 letech. Ovšem nejsou přesvědčeni o tom, že by měli dobré úmysly, celých 22 procent se obává o své životy v případě invaze.

Průzkum také ukázal, že naši potenciální mezihvězdní sousedé, nejsou jedinou hrozbou pro lidstvo. Z těch, kteří věří v bezprostřední mimozemský kontakt se 71% zúčastněných obává i toho, že budou čelit panicky zblázněným lidem uprostřed chaosu a rabování spojených s koncem světa. Stejné výsledky se objevily i u otázky, zda lidé věří, že Zemi už mimozemšťané navštívili v minulosti. Výsledek byl také 71 procent.

„Tento nový průzkum podporuje můj pevný názor, že musí existovat vládní plán pro první kontakt s mimozemšťany, bez ohledu na to, zda se ukáže, že jsou přátelští nebo naopak nepřátelští,“ říká Nick Pope, expert, který vyšetřoval pozorování UFO pro ministerstvo obrany Spojeného království. „Fascinující výsledky jasně ukazují nedůvěru lidí ve vládní popírání UFO, jako víru o budoucí mimozemské návštěvě.“

Téměř 75% respondentů se domnívá, že vlády celého světa skrývají informace o odhalení cizích forem života nebo kontaktu s nimi. Kromě toho, dva ze tří dospělých souhlasí s papežem v tom, že vlády by měly mít plán pro první kontakt s jinými bytostmi.

Na otázku, co si myslí, že se stane, pokud se vláda dozví o hrozícím mimozemském útoku, 58 % souhlasilo, že se vláda pokusí tuto informaci utajit ve snaze vyhnout se panice veřejnosti. „Bojovali byste nebo prchali před mimozemskou invazí?“ Výsledky této otázky ukázaly, že 46% by se připojilo ke skupině, který by bojovala, zatímco 20% by tuto bitvu nechali na druhých. Celkově je pak jen 23% lidí přesvědčeno, že by se lidstvo dokázalo úspěšně ubránit.

Zdroj: SF

Sdílet: