Jupiter v ohromujícím snímku z Hubbleova teleskopu v nádherných pastelových barvách

Hubbleův vesmírný dalekohled předává na Zemi obrazy vesmíru neovlivněné zemskou atmosférou. V nedávné době pořídil také úžasnou fotografii Jupiteru, kde je jeho povrch v jasných pastelových barvách. Samotná fotografie byla pořízena na konci srpna letošního roku.

Úžasný teleskop nám poskytl již mnoho úžasných snímků planet sluneční soustavy. Včetně těch vzdálenějších, jako je Uran a Neptun. 25. srpna by Hubbleův teleskop namířen na Jupiter a poté byl zachycen neobvyklý obraz plynného obra v pastelových barvách.

Níže můžete vidět snímek pořízený Hubbleovým teleskopem. Představuje mimořádný pohled, kterého bylo dosaženo díky pozorování blízkým infračerveným, viditelným a ultrafialovým světlem. Konečný výsledek je opravdu úžasný. Tímto způsobem bylo také možné získat nějaké informace o atmosféře Jupitera.

Odborníci vysvětlují, že části atmosféry ve vyšších nadmořských výškách vykazují červenou barvu. Jde o účinek atmosférických částic, které absorbují ultrafialové světlo. Naproti tomu modré oblasti jsou výsledkem ultrafialového světla odraženého planetou.

Hubbleův vesmírný dalekohled je ve vesmíru již více než 30 let. Přesto nám stále poskytuje úžasné fotografie a pohledy.

Zdroj: ks

Sdílet: