Jeff Bezos představuje vesmírné plovoucí kolonie s celoročním počasím jako na havajském ostrově Maui.

Jeff Bezos zakladatel společnosti Amazon ve čtvrtek představil svůj ambiciózní plán pro vybudování vesmírné kolonie na oběžné dráze Země, zde by lidé mohli žít ve více něž příznivých klimatických podmínkách s počasím které je srovnatelné s havajským ostrovem Maui.

Na tiskové konferenci ve Washingtonu D. C., kde Bezos představil model Bloo Moon, gigantické vozidlo určené k dopravě nákladů a do budoucna snad i astronautů na povrch měsíce. V rámci konference však představil i svou vizi vesmírných kolonií. Přitom tento nápad není zdaleka prvním.

Podobnou myšlenku před desítkami let osvětlil i fyzik Gerard O´Neill, u kterého Bezos studoval, ještě na univerzitě v Princetonu. Dalo by se tedy říci, že Bezos teď celou myšlenku vede k dokonalosti a realitě. Na papíře jsou už návrhy samoobslužných stanovišť, které by mohly hostit celá města, zemědělské oblasti i třeba národní parky, a to vše ve vesmíru.

Podle Jeffa Bezose by projekt vyřešil problémy zmenšujících se zdrojů na Zemi. Biotopy mohou být vybudovány dostatečně blízko Země tak, aby lidé mohli cestovat tam i zpět. Spousty lidí by tak mohli mít nemovitosti mimo Zemi, na které se budou přesouvat jen rekreačně, jako třeba na víkendovou chatu.

Cestování mezi Zemí a kolonií na oběžné dráze by bylo velmi jednoduché a bylo by srovnatelné s jednodenním výletem. A co je největší výhodou, v koloniích by po celý rok bylo nádherné počasí, ideální klima bez srážek, dešťů, bouřek ani přírodních katastrof.

Kolonie bude také rozdělena do několika částí, z nichž některé budou sloužit jen pro čistou rekreaci. Bezos říká, že ne každá část musí mít nutně stejnou míru gravitace. Některá místa mohou mít gravitaci nulovou, a lidé tak mohou ve volném čase například létat napříč národními parky, které budou také součástí kolonií.

Vzhled samotných měst uvnitř kolonie pak mohou mít dvě varianty buď budou kopírovat města na Zemi nebo mohou architekti začít od nuly s vlastní futuristickou architekturou. Jak Bezos poznamenal pro server Bussines Insider „Jak by asi vypadala architektura, kdyby už nemusela plnit svůj primární účel bezpečného úkrytu pro člověka?“ Sice si na velkolepý projekt budeme muset ještě nějaký čas počkat, podle fotografií je ale jasné, že půjde o fascinující budoucnost lidského dobývání vesmíru.

Zdroj: BusinessInsider.com

Sdílet:
Loading...