Jeff Bezos: „Lide se budou rodit ve vesmíru a Zemi budou navštěvovat jako chráněný národní park“

5/5 - (1 vote)

Jeff Bezos, podnikatel, magnát a výkonný prezident Amazonu, učinil předpověď týkající se planety Země a lidstva. Bezos řekl, že „v budoucnu se lidé budou rodit ve vesmíru a naše planeta bude považována za „chráněný národní park“ a lidé jej budou moci navštěvovat, ale pouze proto, aby si ho vážili, ne aby v něm žili.

Zakladatel Blue Origin se v nedávné době vyjádřil o budoucnosti vesmírných cest. Během diskuze pronesl ohromující komentář, že většina lidí se na Zemi v budoucnu ani nenarodí a že by se dokonce mohla stát turistickou destinací pro kolonizátory vesmíru.

Ochrana Země

Bezos ale také zdůraznil, že Země je nejcennější planetou a je na nás abychom ji zachovali a zachránili. O budoucnosti lidstva na Zemi však není přesvědčen, spíše věří budoucnosti ve Sluneční soustavě. Jak sám uvedl: „Tato Země může do určité míry uživit 10 miliard lidí. Sluneční soustava může uživit bilion lidí a my můžeme pokračovat v růstu naší civilizace a zvyšování naší energetické náročnosti.“

Věří, že dramatické akce, jako je terraformace Marsu, by mohly zmírnit velkou část tlaku, který je vyvíjen na náš ekosystém. Kdyby se tato akce zdařila, znamenalo by to „zdvojnásobení Země“.

Vesmírné kolonie

Bezos také předpověděl, že jednoho dne budou miliony lidí narozených mimo svět v koloniích plujících ve vesmíru. Tyto supermasivní struktury by rotovaly, aby simulovaly gravitaci, jako ve filmu Interstellar, a mohly by mít dokonce vlastní řeky a lesy.

Ačkoliv je to fascinující diskuze plná zajímavých předpovědí, Bezos zapomíná na jeden podstatný fakt. Ne všichni lidi na této planetě si budou moci takový luxus dovolit a mnozí nad touto možností nebudou chtít ani uvažovat. A co vy? Dokázali byste si představit svůj život ve vesmírné kolonii?

Sdílet: