Je cílem miliardářů vybudovat vesmírné kolonie, aby unikli před koncem světa?

Rate this post

Následky změn klimatu jsou čím dál častější a závažnější. Ohrožují zranitelné oblasti povodněmi, hurikány a extrémními teplotami. Stroje se staly chytřejšími, což v mnohých vzbuzuje obavy ze vzpoury strojů. Na obzoru je také potencionální jaderná válka. Jako kdyby to nestačilo, pomyslné hodiny soudného dne se posunuly směrem vpřed a nás od apokalypsy dělí jen 20 sekund. A miliardáři se chystají utéct z planety.

Hned několik miliardářů, především Elon Musk, Jeff Bezos, Richard Branson a Yuri Milner investují nemalé množství peněz do rozvoje vesmírného cestovního ruchu. Samozřejmě obecně je známo, že jde o příznivce vesmírných technologií, není se tedy čemu divit, že do této oblasti investují hromady peněz. Na druhou stranu mezi lidmi koluje podezření, že se miliardáři jen připravují na útek z planety.

V článku zveřejněném v časopise New York Times s názvem „Bohatí plánují opustit tuto ubohou planetu“ odhalil Michael Suffredini, prezident a spoluzakladatel Axiom Space, podrobnosti o jeho orbitální vesmírné stanici, která bude obdobou vesmírného hotelu. Taková dovolená vyjde zájemce na 55 milionů dolarů. Navíc najal francouzského designéra Philippa Starcka, aby navrhl interiér stanice.

Mimo to Suffredini odhalil fakt, že ačkoliv není vesmírná stanice dokončena, už má tři vážné zájemce, kteří by mohli soukromou vesmírnou stanici využít už v roce 2022. Jak už bylo zmíněno nejde o jediného vizionáře, který plánuje rozvíjet vesmírný cestovní ruch. Ani Elon Musk neskrývá své plány pro vytvoření lidské kolonie na Marsu. Při moha příležitostech zdůraznil, že by lidé měli mít možnost osídlit i jiné planety, pro případ, že na Zemi dojde k těm nejhorším katastrofám.

Na druhou stranu existuje mnoho lidí, kteří věří, že dalším logickým krokem technologického rozvoje je vytvoření „únikové cesty“ pro ty nejbohatší. Odborníci tvrdí, že z technického hlediska jsem k návratu na Měsíc blíž než kdykoliv předtím. Dnes jsou technici schopní sestavit takové stroje, které dokáží přežít i v nehostinných podmínkách planet kolem nás.

Ačkoliv vytvoření stálé orbitální kolonie je stále tak trošku oříškem. Překážkou jsou hlavně raketoplány, za které je potřeba vyvinou náhradu, která by byla schopná pravidelně zásobovat tyto kolonie potravinami a kyslíkem. Další problém spočívá v účincích nízké gravitace na lidské tělo.

Navzdory těmto faktům, se ale miliardářští vizionáři nevzdávají a dále pracují na vývoji vesmírných kolonií a orbitálních stanic. Ať už jsou to války, přírodní katastrofy nebo globální pandemie, lidstvo v současné době chtě nechtě bojuje o přežití. A lidé, kteří s největší pravděpodobností uniknou tomuto evolučnímu konci, jsou ti, kteří mají peníze na pozorování katastrof z vesmíru.

Sdílet: