Jaký byl pravý důvod toho, proč USA bombardovala Měsíc?

Rate this post

Bombardování Měsíce pro „vědecké účely“ zní trošku podezřele. Není se tedy čemu divit, že vznikly teorie o tom, že skutečný cíl této mise byl jiný a mise NASA LCROSS byla jen skvělým krytím. Vlastně tím nejlepším v historii. Celá mise by nebyla tolik diskutovaná, kdyby neporušila hned několik mezinárodních smluv. Proč by USA tolik riskovala? Je v tom něco, co nevíme?

Satelit pro pozorování a snímání kráteru v Měsíci, tak by se dal volně přeložit název kosmické sondy, který byla součástí mise LCROSS. Ve skutečnosti byla poslána k Měsíci, kde na jeho jižním pólu měla vytvořit kráter. Po dopadu sondy a vytvoření kráteru se měl do vzduchu vznést obrovský oblak prachu, který by byl viditelná i z observatoří na Zemi.

Hlavním cílem sondy LCROSS bylo zjistit, zda v trvale zastíněných kráterech poblíž jižního pólu Měsíce existuje vodní led. Mise byla úspěšná a přítomnost ledu byla potvrzena v lunárním kráteru Cabeus. Byl tohle ale skutečná záměr.

Jak ukazují historické záznamy, Amerika chtěla „bombardovat“ Měsíc už během studené války. Kvůli kubánské raketové krizi měla Amerika plán nasměřovat jadernou bombu na Měsíc, kde měla explodovat. Plán byl jednoduchý: vypustit raketu s bombou na Měsíc, kde by došlo k detonaci tak silné, že by byla viditelná ze Země a byla by znamením vojenské síly a vesmírného pokroku Ameriky.

Mise dostala název „Projekt A119“ a podílel se na ní mimo jiné Carl Sagan, který měl předpovědět chování měsíčního prachu ve spojitosti s radioaktivními plyny, které by vytvořila exploze. Naštěstí byla celá mise v roce 1959 zastavena, protože hned několik vědců varovalo před nebezpečím, které by potencionální výbuch mohl způsobit.

Proti dohodám

Mnoho odborníků je přesvědčeno o tom, že NASA nepoužila jednoduchou bombu pro misi LCROSS, ale že použila kinetické bombardování. Nešlo tedy o výbušný projektil. Kinetická energie se uvolnila až při dopadu sondy. Tím by ale Amerika porušila smlouvy, které byly podepisovány v uplynulých 20 letech. Protože taková sonda se dá považovat za zbraň.

Příkladem je Kosmická smlouva podepsaná v 60. letech 20. století. Ta státům zakazuje umisťovat jaderné zbraně a jiné zbraně hromadného ničení na oběžnou dráhu Země. Později vešla v platnost také Úmluva o registraci vypuštěných do kosmického prostoru. Jak z názvu vyplývá, před vypuštěním jakéhokoliv předmětu do vesmíru, musí být jeho přesné parametry a popis poslány do OSN.

A možná nejdůležitější ze všech je Úmluva o zákazu vojenského nebo jakéhokoliv jiného nepřátelského použití techniky modifikace životního prostředí. Ta zakazuje, jakkoliv zasahovat nebo upravovat vesmírné prostředí.

Pravda o bombardování Měsíce

Když se zamyslíme nad výše uvedenými fakty, vyvstává jedna otázka? Proč by Spojené státy riskovaly porušení mnoha mezinárodních smluv? Omluva, že jde o „vědecké účely“, nikoho nepřesvědčí, proto mnozí věří, že skutečným cílem bylo jednoduše zaútočit na Měsíc, ale proč?

Jediné vysvětlení, které se v této spojitosti nabízí, je že se na Měsíci vyskytuje něco, o čem nevíme, a samozřejmě co vláda nechce, abychom se dozvěděli. Ovšem jde jen o teorie a hluboké spekulace.

Zdroj: CR

Sdílet: