Indie tento týden zahájí vesmírnou misi, jejímž cílem bude Měsíc

Indie již tuto neděli vyšle svou lunární sondu Čandraján-2, aby prozkoumala povrch naší přirozené družice. Mise má navazovat na tu předchozí z roku 2008. Sondu vynese k Měsíci indická nejsilnější nosná raketa GSLV Mk III. Indie doufá v obrovské úspěchy a objevy podobné těm, které odhalila během první mise sonda Čandraján-1, která našla na Měsíci stopy vody.

Plánem je vynést orbitální i přistávací modul pomocí nosné rakety na oběžnou dráhu Země. Odtud až na Měsíc se sonda dostane pomocí orbitálního modulu, který bude propojen i s tím přistávacím, ve kterém bude umístěna lunární sonda Čandraján-2. Pokud půjde vše podle plánu, měla by sonda na Měsíci přistát 6. září tohoto roku.

Plánované místo přistání sondy se nachází mezi dvěma krátery Manzinus C a Simpelius N poblíž jižního pólu naší přirozené družice. Jen 220 kilometrů od místa přistání první sondy. Indie si od mise slibuje hodně. Hlavním důvodem je i fakt, že od první mise uplynulo 11 let a nová sonda je tak technologicky vyspělejší, může tak přinést mnohem obsáhlejší informace.

Zdroj: Futurism.com

Sdílet:
Loading...