Elon Musk: Vybudování Mars City může stát až 10 biliónů dolarů

Velký vizionář a zakladatel společnosti SpaceX Elon Musk, se nedávno na sociální síti Twitter vyjádřil k nákladům spojených s vybudováním města na vzdálené planetě. Není pochyb o tom, že Mars City nebo chcete-li Marsopolis, nebude vůbec levným projektem. Odhady vizionáře se pohybují mezi 100 miliardami a 10 biliony.

Minulý týden se jeden z uživatelů sociální sítě Twitter zeptal Elona Muska, na jeho současný odhad nákladů spojených s vybudováním soběstačné civilizace na Marsu. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, byla výstižná a stručná. „Mezi 100 miliardami a 10 bilióny“. Nelze tedy říct, že by šlo o zrovna levný projekt.

Jak vůbec k takovému odhadu Elon dospěl? Jednoduše vypočítal přibližné budoucí náklady spojené s odesláním minimálního množství nákladu ze Země, jež bude zapotřebí k vybudování soběstačné civilizace. Musk během rozhovoru s CBS News (video pod odstavcem) v červenci 2019 poznamenal, že bude zapotřebí odeslat na Mars přibližně jedem milión tun nákladu, přičemž cenu za jednu tunu odhadl na 100 000 dolarů.

Společnost SpaceX si na výstavbu prvního města na jiné planetě bude muset počkat. Nic nejde bez pevných základů, pro SpaceX je to jejich raketa Starship, která musí nejprve úspěšně opustit naši planetu. I tento mezník však bude jen začátkem všeho. Pokud však půjde vše podle plánu, mohla by gigantická raketa převést 100 tun nákladu na Mars, ovšem za předpokladu, že SpaceX přijde na způsob, jak doplnit raketu na oběžné dráze Země jako první.

Zdroj: Futurism.com

Sdílet:
Loading...