Elon Musk: Lístky na okružní jízdu kolem Marsu budou stát “pouhých” 100 000 dolarů

Generální ředitel společnosti SpaceX, Elon Musk na svém Twitteru v neděli zveřejnil informaci, že zpáteční jízdenka na Mars bude levnější než pořádání luxusní svatby.

„Vše se samozřejmě bude odvíjet od kapacity, ale jsem přesvědčen, že cestování na Mars bude jednou stát méně než 500 000 dolarů a možná i méně než 100 000 dolarů,“ napsal Musk. „Cena bude natolik nízká, že lidé budou moci v zemích s vyspělou ekonomikou prodat svůj dům a přemístit se trvale na Mars, pokud budou chtít.“

Pokud bude mít Musk pravdu, znamenalo by to, že náklady na mise, jejichž cílem bude Mars, rapidně klesnou. Tak například rover Curiosity už během své působnosti vyčerpal finanční prostředky ve výši 2,5 biliónů dolarů. A to není nijak závislý na jiných technologiích. Jakmile se lidé dostanou na Mars, aby jej kolonizovali, budou odkázáni na dodávky zásob ze Země. Proto by logicky náklady měly růst a ne klesat.

Ovšem uživatelé Twitteru tuto mimořádně ambiciózní předpověď berou jako skvělou novinu. Musk také tvrdí, že s takovou cenou za „jízdenky“ je pravděpodobnost vytvoření samostatné civilizace velmi vysoká.

SpaceX si klade za cíl, vyslat první lidi na Mars již v roce 2024. Takový výlet pak bude trvat přibližně tři až šest měsíců. První návštěvníci by byli pověřeni mnoha úkoly, které zahrnují i vybudování několika měst přímo na rudé planetě.

Zdroj: Futurism.com, Inverse.com

Sdílet: