Co si myslí šamani o mimozemšťanech? Jejich vědomosti jsou více než zajímavé

5/5 - (3 votes)

„Říkáme jim Mankunawabu, žijí pod zemí,“ tak zní začátek prohlášení, které bylo učiněno v pořadu o domorodých národech. Pořad organizoval brazilský kanál Paranormal Experience a jako hosté byli pozvání Bainawa a Same, dva členové amazonského kmene Huni Kuin.

V jedné části rozhovoru padla otázka, co si myslí o mimozemšťanech. Tento termín byl pro domorodce zvláštní a neznámý. Reagovat začali až v momentě, kdy jim byla ukázána kniha obsahující obraz tzv. „šediváka“ což je v ufologii termín pro nejběžnější „mimozemskou rasu“.

„Tohle je Mankunawabu. Mankunawabu je entita, která sídlí v podzemí a proměňuje se v mravence, kterému říkáme „Una“. Je to velký mravenec,“ odpověděl šaman Bainawa, který stvoření na obrázku okamžitě poznal.

„Tento mravenec je velmi nebezpečný. Když na něj narazíte, může strhnout vašeho ducha nebo celého člověka pod zem. K jeho znovuzískání je potřeba mít šikovného šamana,“ dodal Same. Šaman Bainawa jeho znalosti doplňuje: „Jsou to bytosti, které se mohou projevit v božském světle, také s nimi můžeme navázat kontakt a žijí pod zemí.“

Odpověď domorodců z Amazoine je více než zajímavá, zejména pro svou podobnost s mytologií jiného divokého národa, Hopi z Arizony. Hopiové také ve svých legendách vypráví o „mravenčích lidech“, kteří přišli z hvězd a žijí v podzemním světě.

Podobně Zuluové v jižní Africe vyprávějí o Mantindanovi, jehož popis se rovněž shoduje s popisem klasického šedivce.

Třeba opravdu celou dobu hledáme mimozemský život a civilizace na špatném místě. Pohled domorodých šamanu jasně podporuje méně přijímanou teorii o výskytu nelidských entit pod našima nohama.   

Sdílet: