Chystá se nová zpráva pro mimozemské civilizace a vy můžete být její součástí

Kdyby se vám naskytla možnost mluvit s mimozemšťany, co byste jim řekli? Skupina astronomů z observatoře Areciba, v roce 1974 takovou zprávu vyslala. Záznam nesl informace o světě té doby. K příležitosti výročí se stejná observatoř chystá vyslat novou zprávu a vy můžete být její součástí.

Samozřejmě poselství musí mít hlavu a patu. Nikoho totiž ve vesmíru nebude asi zajímat, že naše smartphony dokáží uložit až 5000 skladeb. Proto existuje webový portál, který se zaměřuje na novou zprávu Areciba. Najdete tam i inspiraci pro své potencionální zprávy. Jestliže chcete své poselství dostat do vesmíru musíte také vyřešit hned několik výzev, jejich zdolání je kritériem pro přijetí nahrávky. Část první bude zveřejněna 16. prosince na webových stránkách observatoře.

A proč posíláme zprávu k mimozemským civilizacím právě teď? Příští rok oslaví původní zpráva 45. výročí a astronomové si myslí, že je dobrý nápad tímto poukázat na změny, kterými jsme si za tu dobu prošli. Předchozí poselství navíc bylo jednoduché, seč dostačující. Odhalovalo základní informace o lidském životě: kde žijeme (sluneční soustava), informace o DNA, která tvoří naše tělo, fotografie toho, jak vypadáme. Nová zpráva by mohla být mnohem různorodější.

Pokud se chcete o celém projektu a původní zprávě dozvědět více, můžete se také podívat na internetový portál instituce pro hledání mimozemské inteligence (SETI). Najde se Čech, který bude součásti velkolepé zprávy vyslané do vesmíru?

Sdílet:
Loading...