Barack Obama věří, že důkaz o mimozemšťanech by odstartoval nová náboženství

4.5/5 - (2 votes)

Bývalý americký prezident Barack Obama v rozhovoru zveřejněném v The New York Times předpověděl, že konkrétní důkazy o mimozemském životě zásadně změní globální společnost.

Barack Obama řekl, že důkaz o mimozemšťanech by pravděpodobně vyústil ve vznik nových náboženství a že by se objevily výzvy k tomu, aby byly vynaloženy obrovské sumy peněz na zbraně, aby se lidé mohli bránit případnému útoku. Na druhou stranu prohlásil, že existence mimozemšťanu by nic nezměnila na jeho vlastní pohled na život.

V podcastu The New York Times byl také dotázán na to, co si myslí, že by se stalo, kdybychom dokázali, že Zemi zkoumají mimozemšťané, ale nebyli bychom schopni s nimi navázat kontakt ani s nimi mluvit.

„To je velmi zajímavý scénář,“ řekl. „Moji politiku by to nijak nezměnilo. Protože celá moje politika je založena na skutečnosti, že my jsem tyto malé organismy na miniaturní skvrně plovoucí uprostřed vesmíru.“

„Nepochybně by se okamžitě objevily spory o tom, že potřebujeme neodkladně investovat do zbraní, abychom se v případě nutnosti museli bránit.“ Uvedl Barack Obama. Poté také hovořil o vzniku nových náboženství, které by s objevením důkazů o existenci mimozemšťanů, přišlo ruku v ruce. Jinými slovy jedni by se báli invaze a druzí by zakládali nová náboženství, která by mimozemské bytosti uctívaly.

Sdílet: