Avi Loeb: „Vzorky, které jsme objevili na dně Tichého oceánu jsou úlomky mimozemské technologie.“

4.5/5 - (2 votes)

Harvardský profesor a notoricky známý lovec UFO Avi Loeb tvrdí, že má nové důkazy týkající se úlomků meteoru, které byly objeveny na dně oceánu. Avi Loeb je přesvědčen o tom, že jde o pozůstatky mimozemské technologie.

O své názory se Avi Loeb podělil se stanicí Boston Public Radio. Jak sám uvedl: „Moje poznatky vyvolávají názor, že by mohlo jít o technologii podobnou Voyageru, uměle vytvořenou jinou civilizací.“ Odkazoval tak na skutečný pár sond, které NASA vyslala ze sluneční soustavy v 70. letech 20. století.

Profesor je proslulý zejména pro své provokativní teorie o mezihvězdném objektu Oumuamua, který prošel naší sluneční soustavou v roce 2017. Loebova nejnovější zjištění se týkají další mezihvězdné zvláštnosti, která si na rozdíl on Oumuamua našla cestu až na Zemi, i když ne v jednom kuse.

Meteor zvaný IM1 se před téměř deseti lety zřítil na dno Tichého oceánu poblíž Papuy-Nové Guineje. Zpočátku mu nikdo nevěnoval příliš pozornosti, alespoň do doby než se Loeb angažoval v čele úsilí, které v roce 2022 potvrdilo, že jde o první mezihvězdný objekt, o kterém je známo, že spadl na Zemi.

Astrofyzik zahájil expedici, která měla za cíl pročesat dno oceánu, aby zmíněný objekt našel. Nakonec objevil, jak on sám uvádí, úlomky v podobě kovových „kuliček“, o kterých je přesvědčen, že jsou formou mimozemské technologie.

Své teorie uveřejnil loni v říjnu a okamžitě se setkal se skepticismem. Mnoho vědců vyvracejí jeho názory teoriemi o tom, že kuličky jsou ve skutečnosti výsledkem spadu z lidských jaderných testů nebo dokonce jen uhelný popel.

Loeb se však nedal odradit od svého přesvědčení. Pro Boston Public Radio uvedl, že zveřejnil nové poznatky, aby umlčel skeptiky. Dospěl k závěru, že určité chemické složení kuliček se liší od jakéhokoli známého materiálu sluneční soustavy.“

„Provedli jsme srovnání 55 prvků periodické tabulky v uhelném popelu s objevenými kuličkami, které jsme našli. A výsledky jsou prokazatelně odlišné.“ Loeb poslal také vzkaz pro své hatery.

„Moje analýzy nejsou založené na nějakých názorech. Samozřejmě pokud nejste součástí tohoto vědeckého procesu a žárlíte na pozornost, které se mu dostává, pak můžete vzbudit spoustu kritiky.“

Jeho téměř neúnavné hledání důkazů o mimozemském životě tímto nekončí. Na pozadí plodné, Netflixem zdokumentované expedice a roku, ve kterém veřejná hysterie kolem UFO dosáhla vrcholu, se Loeb připravuje na další cestu zpět do Pacifiku v naději, že najde větší fragmenty.

Sdílet: