Astronomové varují! K Zemi se řítí obrovský asteroid, který může dopadnout v záři

Astronomové se o něm vyjadřují, jako o největší hrozbě tohoto roku. Asteroid o velikosti fotbalového hřiště, o kterém informovala Evropská kosmická agentura (ESA), by měl na Zemi dopadnout v září.

Ve vesmíru se nachází nespočet asteroidů, které se nekontrolovatelně řítí nekonečným prostorem. V současné době představuje potencionální nebezpečí pro Zemi 870 asteroidů. Tento seznam pečlivě sleduje a upravuje právě Evropská kosmická agentura, která právě uvedla, že asteroid nesoucí název 2006 QV89 je na čtvrtém místě seznamu objektů, jež představují riziko pro Zemi. Avšak je prvním, co se týče možného dopadu tento rok.

Seznam se vytváří na základě Palermské stupnice. Pokud je hodnota měřítka menší než -2 neexistují žádné pravděpodobné důsledky. Jestliže je ale hodnota mezi -2 až 0, pak si už objekt zaslouží pozornost odborníků. Ateroid, o kterém se však bavíme má na stupnici hodnotu -3,63. Což není jediný znepokojující ukazatel.

2006 QV89 je veliký 40 metrů, což se téměř vyrovná fotbalovému hřišti. Zároveň je dvojnásobkem velikosti asteroidu, který v roce 2013 vybuchl nad městem Čeljabinsk. Astronomové odhadují, že by asteroid mohl dopadnout na Zemi 9. záři, přičemž pravděpodobnost dopadu je 1:7000. I když tedy příliš s možným dopadem nepočítají, považují za nutné veřejnost obeznámit o potencionálním riziku, které se valí směrem k naší planetě.

Zdroj: newshub.com

Sdílet:
Loading...