Apollo 11 a jeho přistání na Měsíci, skutečnost nebo největší podvod 20. století

Okamžik, kdy lidstvo poprvé uskutečnilo misi na Měsíc v roce 1969, je považováno za jednu z klíčových událostí historie. Neil Armstrong, Buzz Aldrin a Michael Collins tvořili posádku Apolla 11. Jenže od doby, kdy Armstrong pronesl výrok „Malý krok pro člověka, velký skok pro lidstvo“, se celá mise na Měsíc stala předmětem konspiračních teorií a mnoho lidí je přesvědčeno, že celá záležitost je podvod.

Mohlo by se očekávat, že lidí kteří nevěří přistání člověka na Měsíci bude míň a míň, jenže je tomu naopak. S vyvíjející se technologií a vědomostmi je stále více lidí přesvědčeno, že mise Apolla 11 je jen uměle vykonstruovaná událost americké zpravodajské komunity, ve snaze udržet si náskok nad Ruskem.

Jeden kontroverzní filmový tvůrce Bart Sibler je také přesvědčen o podvodu a tvrdí, že vše je výsledkem natáčení ve studiu, nikoliv na Měsíci. Také poukazuje na to, že rakety postavené v šedesátých letech by rozhodně nedokázaly opustit oběžnou dráhu Země natož se potýkat s radiačními pásy, též známými jako Van Allenovy pásy. Sibler dále poznamenává „Kdyby to bylo tak snadné už v roce 1969, byly by nyní na Měsíci základny.“ Ve svých tvrzeních je režisér neústupný ale není jediný.

David Meade známý především díky teoriím o koncích světa, je dalším v řadě, který se přiklání k tomu, že celá událost je jen podvodem. Prohlásil, že ani jeho matka v šedesátých letech nevěřila, že přistání na Měsíci někdy proběhlo. Jeho nejsilnějším argumentem jsou také Van Allenovy pásy. Jenže to není jedinou nejasností.

Důvodu, podle kterých si mnoho lidí myslí, že byli podvedení je víc. Například obloha za astronauty neobsahuje žádné hvězdy, americká vlajka se vlní i přesto že kolem není vzduch ani vítr. No a pak jsou tady ty podivně vrhané stíny. Výše zmíněny režisér Sibler dokonce tvrdí, že v nahrávce jde slyšet třetí hlas, který nabádá astronauty, aby mluvili.

Všechny tyto poznámky teoretiků byly vyvráceny, když NASA zveřejnila snímky z míst přistání Apolla 11 a to v roce 2009.  Organizace si myslela, že tak spor utiší navždy. To byl ale omyl. Pro lidi přesvědčené o tom, že je vše podvrh, se tyto fotky staly jen dalším důkazem. Zveřejnila je totiž organizace NASA, která i zkoordinovala misi Apolla 11 a tím rozdělila světovou populaci na dva tábory. Do kterého patříte vy?

Sdílet:
Loading...