Abraham Loeb předpovídá, jak bude vypadat první kontakt s mimozemšťany

Abraham Loeb, přední harvardský astronom se již dlouhodobě zabývá otázkou, zda jsou lidé ve vesmíru sami. Právě on poukázal na to, že rychlé rádiové záblesky mohou být v podstatě zprávami od mimozemšťanů. Dále rád spekuluje o mimozemských strukturách a naznačoval, že mezihvězdný objekt, který procházel sluneční soustavou, mohl být průzkumníkem jiné civilizace.

Nyní v novém rozhovoru s německým časopisem Der Spiegel, se Loeb rozpovídal o svých názorech na honbu za mimozemským životem. Co by představoval první kontakt s Cizinci pro lidskou civilizaci?

Pokud by lidstvo kontaktovalo mimozemské druhy, mohlo by jít o nejmimořádnější událost v dějinách lidstva, alespoň Loeb je o tom přesvědčen.

„Když se zamyslíte nad historií lidstva, perspektivy se měnily na základě našeho vývoje. Od jediného člověka jsem se dostali k rodině, kmeni, zemi, a nakonec jsme našli jiné kontinenty a jejich obyvatel. Kdybychom tedy našli další bytosti i mimo naši planetu, šlo by o největší lidský pokrok.“ Zaznělo v rozhovoru pro Der Spiegel.

Jak bude první kontakt s Cizinci vypadat, je podle Loeba velmi těžké předvídat, protože existuje hned několik způsobů, jakým se život mimo Zemi může rozvíjet. „Nemohu vám s přesností říct, jak bude tento okamžik vypadat. Ale bude to šokující. Zkreslují nás totiž naše vlastní představy. Představujeme si, jak jsou nám mimozemšťané podobní, ale možná jsou radikálně odlišní.“

Když se ale redaktor časopisu Der Spiegel zeptal, jak v představách Abrahama Loeba takový mimozemšťan vypadá, odmítl odpovědět. „Abych byl upřímný, osobně se mi sci-fi nelíbí. Mám problém s filmovými scénami, které jakkoliv porušují zákony fyziky. V těchto případech si nemohu vychutnat estetický projev díla.“

Sdílet:
Loading...