A je to tady!!! Rok 2022 s sebou přinese první vesmirný hotel!

Rate this post

A je to tady, společnost Orion Span, rozjíždí startupový projekt. Bude nabízet luxusní ubytování ve vesmíru. Předběžná cena ubytování je 9,5 milionů dolarů za 12 denní ubytování .

„Jsme hrdí na to, že oznámíme, že stanice Aurora – náš první oběžní komplex – bude vypuštěn koncem roku 2021 jako první vesmírný hotel na světě. Počátkem roku 2022 budeme hostit turisty, astronauty, kosmické výzkumníky na palubě stanice Aurora LEO [low Earth orbit], „říká generální ředitel Frank Bunger.

Společnost nebude řazena v raketovém průmyslu. Plánem společnosti je spolehnout se na „jiné“ , kteří nasměrují své zákazníky k výletu na oběžnou dráhu. „Spoléháme na přímé partnerství se společností SpaceX, Blue Orion nebo Vesmirnou agenturou,“ říká Bunger v rozhovoru pro SpaceNews. Podobně společnost plánuje najít partnera při hledání místa, kde by mohla vypustit své moduly.

I přes to, že společnost zatím nemá potřebné vybavení na to, aby mohla zahájit výstavbu stanice Aurora, nenechává se od svého plánu odradit. Veškeré  potřebné materiály a vybavení bude k dispozici v příštích 6-9 měsících. Společnost Orion Span tedy v tuto chvíli tvoří nákresy toho, jak bude komplex vypadat, tyto obrazy jsou k dispozici na oficiálních stránkách společnosti.

Orion Span doufá, že přiláká různorodou klientelu – nebo přinejmenším tak různorodou klientelu, jakou může přilákat, za předpokladu, že pobyt stojí 9,5 milionu dolarů. Společnost také věří v podporu menších vlád, které by tento rostoucí program mohl zaujmout. Stejný předpoklad platí pro lidi, kteří se zajímají o vesmírné nemovitosti.

Společnost Orion Span se připojuje k rozvíjejícím se společnostem, jako je Bigelow Space, které sázejí na své podnikatelské modely o budoucích technologiích, které je budou moci přenést do vesmíru a zřídit obchod na jinou planetu.

Sdílet: