Připravte se na magickou noc! Čeká nás bájný Úplněk dlouhých nocí i planetární polibek

Čeká nás naprosto magická noc, a to jak z pohledu astronomie, tak i astrologie. V noci z 11. na 12. prosince budeme svědky hned dvou nádherných úkazů. Za soumraku si dají Venuše a Saturn planetární polibek a nad ránem nastane magický Úplněk dlouhých nocí, který přináší podle indiánských legend příležitost nechat zrát svou moudrost a dopracovat se ke skutečnému vnitřnímu probuzení.

Vánoční kouzlo letos posílí nádherné nebeské divadlo. Prosincové obloze začne v příštích dnech, těsně po západu slunce, vévodit planeta Venuše. V případech, kdy je takto viditelná se jí říká Večernice. Ve středu 11.12. v 11 hodin se navíc dostane do těsné blízkosti Saturnu. Už teď je lze pozorovat dalekohledem za soumraku, konkrétně nad jihozápadem. Planetární polibek si však vymění až ve středu v noci, kdy budou od sebe vzdálené na méně než dva stupně.

Tím ale magická noc nekončí. A proč vlastně magická? Teď přichází na řadu astrologická část. Kouzelné datum 12.12 v 6:12 nám přinese významný úplněk v Blížencích. Indiánské legendy jej označují jako Úplněk dlouhé noci, zmínky o něm se však objevují i v pohanských a křesťanských tradicích. Podle nich je Úplněk dlouhé noci příležitostí nechat zrát svou moudrost a dopracovat se ke skutečnému vnitřnímu probuzení a setkání s Velkým duchem.

Úplněk v každém měsíci má jedinečnou přezdívku spojenou s ročním obdobím. Úplněk dlouhé noci nastává tehdy, když se zima skutečně hlásí o slovo a noci začínají být opravdu dlouhé a studené.

Zdroj: mentalfloss.com

Sdílet:
Loading...