T-Shirt Design: Vytvořte si vlastní tričko

Rate this post

V dnešní době se sport stal zdravým životním stylem velmi populární a všichni musíme přiznat, že je to velmi dobrá móda. Lidé se stále více rozhodují pro sport nebo použití posilovny. V oblibě jsou nejen multisport karty, ale také vlastní trika a mikiny s potiskem. Nejenže uděláte radost okolí, ale také je to dobrá forma reklamy, pokud vlastníte například firmu či propagujete sportovní klub.

Jaký potisk na sportovní trika zvolit?

Tričko s potiskem: jakou techniku si vybrat? Nabídka na trhu zahrnuje mnoho sportovních triček. Jedná se o dámské i pánské sportovní trika, ale i mikiny nebo třeba dresy. Když se rozhodneme takové trička objednat, musíme tedy zvolit i vhodnou techniku potisku. Protože nejlepším způsobem označení tohoto oblečení je sublimační tisk, je vhodné vybrat bílá polyesterová trička.

Sublimační tisk je technika tisku, která využívá známou sublimaci. Potisk je vyroben speciálními inkousty na přenosový papír a poté pomocí průmyslových lisů s vysokou teplotou převeden na oděv, který je vyroben z polyesteru nebo má polyesterový povlak. Trička s tímto potiskem najdete například na trickovy.cz

Sublimační barvy jsou ve skutečnosti barviva, která se vážou pouze k polyesterovým vláknům. Když je uhlíkový papír lisován na produkt v průmyslovém lisu, barvivo se zahřívá, dochází ke dvěma důležitým procesům: barvivo mění svůj stav agregace přímo z pevného na plyn a polyesterová vlákna textilie se otevírají a berou barvivo, které proniká dovnitř místo usazování na povrchu, což je případ jiných metod aplikace grafiky na produkt. Když se vysoká teplota zastaví, vlákna se znovu uzavírají a trvale přijímají sublimační barvivo. Konečným výsledkem procesu je zřetelný obraz „vtisknutý“ do trička. Tento typ potisku je prakticky nezničitelný.

Jaký potisk na sportovní trika zvolit?

Vynikněte mezi ostatními

Sportovní trika a mikiny s vlastním potiskem jsou velmi dobrý nápad jak vyniknout mezi ostatními. Sublimační potisky se vyrábějí v barvách CMYK, takže si připravte soubor pro tisk v této paletě. Grafika může být bitmapou, ale musí být ve vysoké kvalitě – nejméně 300 dpi. Pak získáme dokonalý kus oblečení.

Sublimační tisk je výhodný prakticky na výrobu jednotlivých kusů, bude také ideální volbou i pro individuální objednávky – např. Fotbalová trička s vlastním potiskem pro děti nebo technická trička pro tělocvičny.

Sdílet: