Proč se o důležitých tématech v médiích téměř nemluví?

Rate this post

Když si zapneme televizní noviny nebo pročítáme hlavní zpravodajské servery, je až s podivem, jak se dokáží vyhnout důležitým tématům. Každý den vymírají tisíce ohrožených druhů, řada lidí umírá na ulici, probíhají požáry, jaké nemají obdoby, otrokářství je na vzestupu a kácí se tisíce hektarů deštných pralesů. Rovněž se téměř neřeší schvalování celé řady kontroverzních státních zakázek a zákonů, které mají dopad přímo na lidi. Takto by se dalo pokračovat dále.

Zklamání ze strany komerčních médií

Od zpravodajských médií se očekává, že budou objektivně informovat o důležitých událostech, namísto toho mnoho událostí ani nezmíní. Jaký je důvod? Hlavní média se nijak nezavazují informovat o důležitých věcech a tak informují o tom, co uznají za vhodné. Bohužel jde často jen o témata, u kterých je předpoklad, že si je přečte co nejvíce lidí. V případě online zpravodajství je na prvním místě zejména čtenost a tak zprávy připomínají často spíše bulvár než seriózní zpravodajství. U mnoha novin, serverů a televizích stanic není žádným tajemstvím, že je často vlastní lidé a společnosti s politickými vazbami. Je možné takovému zpravodajství věřit? Úlohu těchto hlavních médií tak často přebírají svobodné a nezávislé portály.

Objektivní informace o důležitých tématech

Ty naštěstí představují možnost, jak se i v současné době dostat k pravdě a událostem důležitého významu. Mezi důležité zdroje patří portál Leakshare.org, který informuje o uniklých informacích a důležitých tématech, o kterých se veřejně nemluví. Čím více lidí bude sledovat takové informace a veřejně o nich diskutovat, tím větší je pravděpodobnost, že se dané problémy budou řešit. Když je problém ukrytý a nikdo o něm nemluví, nemůže se vyřešit.

Svobodných a nezávislých portálů dnes existuje mnoho a řadě lidí se to pochopitelně nelíbí, především komerčním médiím, které je považují za konkurenci. Namísto toho, aby začaly také řešit důležitá témata, raději je označí za populistické weby nebo weby šířící konspirační teorie. Je však třeba nepodlehnout takové kritice a vnímat nezávislé a svobodné portály jako příležitost, jak se v každé době dostat k důležitým informacím, které by se měly dostat na povrch.

Tip pro vás: Zajistěte si kvalitní SEO služby

Sdílet: