Pelješac, chorvatský poloostrov, který vás očaruje

4/5 - (1 vote)

Když Češi plánují dovolenou u moře, ve většině případů zvolí Chorvatsko, které láká krátkou vzdáleností, nízkými cenami, azurovým mořem a milými Chorvaty. Chorvatsko toho však nabízí mnohem více. Kulturní, společenské i sportovní vyžití nabízí země na špičkové úrovni. Chorvatsko je ideální pro rodinnou dovolenou, k trávení dovolené pro zamilované páry, ale také pro partu přátel, kteří vyrazili za zábavou. Pelješac je chorvatským poloostrovem, kde naleznete vše. Cesta do Chorvatska je skvělou volbou pro vaši dovolenou.

Nejdelší hradby

Ston, což je hlavní město poloostrova, které je obehnáno mohutnými a dlouhými hradbami. Hradby pochází z dob Dubrovnické republiky a patří k druhým největším v Evropě. Na poloostrově se také nachází, pravděpodobně největší, solná tabule v Evropě, která vás uchvátí optickými klamy a nádhernou podívanou. Počasí v Chorvatsku přeje k romantickým večerním procházkám po starobylých uličkách měst i vesnic na poloostrově.

Pelješacký most

Dodatečné spojení mezi Pelješacem a pevninou má být vytvořeno prostřednictvím Pelješackého mostu. Most fyzicky propojí jižní chorvatskou enklávu okolo Dubrovníku, která je od zbytku státu oddělena úzkým pruhem Bosny a Hercegoviny. Most je největším stavebním projektem v zemi a má být dokončen v červenci 2021.

Za vínem na Pelješac

Poloostrov si žije poklidným životem a pokud jedete za odpočinkem je pro vás tím pravým. Relaxovat můžete se sklenicí vynikajícího červeného vína, které odtud pochází a má výbornou originální chuť.

Kde se ubytovat?

V Česku je obrovské množství cestovních kanceláří, které zajistí nejen ubytování, ale celou dovolenou. Jejich ceny jsou často přemrštěné a pokud se rozhodnete jet do Chorvatska autem, zajistěte si ubytování sami a ušetříte značnou sumu za poplatky. S pomocí webových stránek ubytovanivchorvatsku.cz to zvládnete snadno a rychle.

Sdílet: