Jarní údržba automobilu

Rate this post

Letošní zima byla k nám motoristům velice shovívavá. Nebyly přívaly sněhu, dnů, kdy teplota po ránu klesla hluboko pod bod mrazu také moc nebylo. Pomalu je na čase připravit naše čtyřkolové miláčky na jarní sezónu.

Navštivte myčku

Jarní úklid se netýká jen úklidu vašeho domu. Nízké teploty a posypová sůl mohou našemu vozu velmi uškodit. Na prvním jarním mytí nešetřete a dopřejte vašemu vozu kompletní očistu, včetně údržby voskem, který pomůže lak vašeho automobilu ochránit. V autě pořádně povysávejte. Můžete již vyměnit gumové autorohože za autokoberce, které jsou na jarní a letní sezónu vhodnější. Nezapomeňte gumové rohože vyčistit a před uložením do sklepa, či garáže naimpregnovat, aby vám v zimě zase sloužily. Pokud se vám podařilo v zimě polít autopotahy a skvrny vám nepůjdou vyčistit, koukněte na https://www.vopi.cz/   po nových. Autopotahy chrání originální sedačky a dodávají interiéru automobilu útulnější vzhled.

Zkontrolujte pneumatiky

Na přezutí pneumatik na letní je ještě brzy, ale zkontrolujte vzorek, tlak a celistvost pneumatik po zimě. Správně nahuštěné pneumatiky vám pomohou ušetřit i nemálo pohonných hmot. Zajistěte si v předstihu místo v pneuservise, ať pak přezutí neřešíte na poslední chvíli.

Vyměňte stěrače a provozní kapaliny

Vrstva sněhu a mráz může poškodit gumové součásti stěračů. Speciálně, když po ránu spěcháme a násilím přimrzlé stěrače odtrháváme od čelního skla. Doplňte kapalinu do ostřikovačů. Fajnšmekři dopřejí svému sklu ochranu v podobě tekutých stěračů. Zkontrolujte hladinu oleje, kabely kolem motoru, jestli si na nich v zimě nepochutnala nějaká ta kuna. Koukněte do servisní knížky, jestli nebude třeba výměna filtrů nebo oleje.

Zkontrolujte baterii

Na konci dlouhé zimy byste si měli být jisti, že autobaterie vašeho vozu je v pořádku. Mnoho autoservisů nabízí bezplatnou kontrolu autobaterií v rámci jarního servisu. Je lepší o baterii pečovat, dát ji včas nabít, či pořídit novou než jednoho dne nenastartovat.

Pokud si na kontrolu automobilu netroufáte sami, porozhlédněte se po nabídce servisů v okolí. Nyní mívají autoservisy různé akce a slevy, protože ještě plně nezačala sezóna. To vám pomůže ušetřit nemálo peněz, které pak můžete využít na první jarní výlet.

Sdílet: