Jak zajistit, aby byl smartphone vašeho dítěte bezpečný

Rate this post

Ať už přes Youtube, herní aplikace, Tiktok nebo klasický web: Děti jsou online stále dříve. Den bezpečnějšího internetu, který každoročně pořádá Spolkové ministerstvo spravedlnosti a ochrany spotřebitele, si klade za cíl upozornit děti a dospělé na četná nebezpečí a problémy, přičemž tento rok se zaměřuje na sílu influencerů. V každodenním životě je však ve většině rodin pravděpodobně mnohem důležitější praktičtější otázka: Jak zajistíte, aby byly chytré telefony potomků odolné vůči dětem?

Jakkoli se to mnoha rodičům nelíbí, věk, kdy děti dostávají vlastní Huawei P Smart, neustále klesá. Loni mělo vlastní zařízení 75 procent desetiletých dětí, uvedlo průmyslové sdružení Bitkom. Zatímco doma lze spotřebu stále snadno kontrolovat, se smartphony na cestách je to mnohem obtížnější. Zařízení Android lze jednoduchými prostředky nastavit tak, aby byly pro děti mnohem vhodnější.

Stejně jako omezení fungují, nemohou dítě zcela ochránit. Znovu a znovu existuje obsah, který prochází filtry. Sociální sítě a chatovací aplikace také umožňují obejít mnoho obsahových bariér, pokud je například v chatech sdílen obsah, který je pro mladé lidi škodlivý. Technické prostředky nemohou chránit ani před šikanou prostřednictvím takových kanálů. Nejdůležitějším ochranným opatřením je proto s dítětem pravidelně hovořit o jeho aktivitách a zkušenostech.

Chytré telefony Android: takto funguje ochrana dětí

Chránit lze i zařízení s operačním systémem Android od Google. Chcete-li to provést, musíte si nejprve do obou zařízení stáhnout aplikaci Family Link. Aplikace pochází od samotného Googlu a je dostupná ve verzích pro děti a rodiče. Po instalaci umožňuje dovybavení dětských chytrých telefonů rozsáhlými ovládacími mechanismy. Pokud chcete aplikaci nainstalovat na účty, které již používají mladí lidé starší 13 let, měli byste si s nimi předem promluvit: Ochranné funkce můžete vypnout sami. To není možné v dětském účtu zřízeném speciálně prostřednictvím aplikace.

Ovládání aplikace je z velké části samovysvětlující. Rodiče prostřednictvím Family Link ovládají, které aplikace lze nainstalovat, kdy a jak dlouho mohou děti svůj smartphone používat. Dobré: Zařízení lze také spontánně uzamknout – například když je rodinná večeře na stole. Možné je i umístění dítěte. 

Pokud chcete dobrý telefon pro své děti, podívejte se na huawei p smart 2021 cena.

Google Family Link neumožňuje obecná věková omezení, ale webové stránky, které lze zobrazit v prohlížeči Google Chrome a při vyhledávání na webu, lze omezit podle věku. 

Jak omezit důležité aplikace

Téma aplikací je pro rodiče obtížné. I když děti také chtějí používat služby jako WhatsApp nebo Instagram, ve skutečnosti to nemají povoleno. U Instagramu nebo hype aplikace Tiktok je minimální věk kolem 13 let, Whatsapp lze používat až od 16 let. Zde by měli rodiče rozhodně vyhledat a zvážit rozhovor s dětmi.

U mnoha aplikací si můžete alespoň aktivovat ochranu dětí. V nastavení na Youtube v „Omezeném režimu“ si můžete zapnout například filtr na závadný obsah, který skrývá spoustu oblíbeného, ​​ale pro děti stěží vhodného obsahu. Spotify také umožňuje zakázat skladby, které jsou příliš vulgární, pod „Nevhodným obsahem“. Pro německy mluvící uživatele to funguje jen omezeně, protože omezení primárně vychází z amerických norem. Zatímco mnoho písní s anglickými texty je pro děti blokováno, rap, který je pro nejmenší mnohem srozumitelnější, zůstává často přístupný přes jejich Huawei P Smart i přes četné silné výrazy a problematická témata, jako jsou drogy.

Sdílet: