Jak pořídit perfektní fotografii domácího mazlíčka

Rate this post

Domácí mazlíčci jsou v našich životech malými kousíčky radosti. Mohou vás naučit soucitu a bezpodmínečné lásce a nejnovější studie ukazují, že jsou také schopni snížit úroveň úzkosti a deprese, pomáhají budovat silné a dlouhodobé vztahy, přinášejí štěstí a také celou řadu výhod. Také mohou být nejmenšími a nejroztomilejšími členy našich rodin. Není tedy divu, že jako řádní členi rodiny musí být naši mazlíčci přítomni na našich rodinných fotkách a v rodinných albech. Zde je návod, jak můžete svým chlupatým přátelům pořídit nádherné fotografie.

1.Postavte se s nimi na stejnou úroveň
Pokuste se vyhnout klasickému typu „snapshot“ a pokuste se zacílit na něco méně obvyklého. Ano, je opravdu zábavné zachytit vaše štěně ve skoku, ale pokud sejdete na jeho úroveň a vyfotografujete při tom jeho nos, získáte jiný úhel pohledu. Většina domácích zvířat je menších než my a fotografie pořízené ze stoje obvykle nejsou moc zajímavé.

2. Zaměřte se na oči
Říká se, že oči jsou oknem do duše… a to platí také pro laskavé pohledy našich domácích mazlíčků. Oči jsou první, na co se podíváme, protože se silně spoléháme na vizuální komunikaci.

3. Myslete na pozadí
Někdy je nejlepším způsobem, jak přiblížit takovou fotografii, použití malé hloubky ostrosti (DoF) a odstranění rušivých prvků v prostředí. Chcete, aby zvířata na první pohled zaujala, a pro to je ideální pěkné hladké bokeh. Teleobjektiv je tou pravou volbou. Ale někdy jsou prvky v prostředí příliš dobré, než aby byly vynechány a jsou důležitou součástí obrazu. Pokud tomu tak je, ujistěte se, že tyto prvky zahrnete do fotografie, zejména pokud neodvádějí pozornost od chlupatého přítele, ale naopak dokončují celkový dojem z jeho činnosti.

4. A co jiný úhel?
Kromě toho, že se můžete s vaším mazlíčkem dostat na stejnou úroveň, můžete také vyzkoušet kreativní úhly. Líbí se nám obrázek níže – je to jeden z nejkreativnějších úhlů, jaký jsme kdy viděl:

Fotografie z DreamStime

5. Hledejte světlo
Neomezujte se pouze na polední světlo nebo blesk. Za úsvitu nebo večer, když zapadá slunce, můžete získat úžasné fotografie. Pokud fotografujete v odpoledním slunci, zkuste použít nějaký blesk, ale myslete na to, že můžete svá zvířátka vystrašit. Oblačnost může zajistit jemné osvětlení, ale poté může být zapotřebí další dodatečné zpracování. V žádném případě nenechte světlo, aby vás zastavilo, hlavně pokud je zvíře aktivní a hraje si.

6. Zachyťte akci
Nejlepší fotografie můžete získat, když jsou zvířata akční. Ve skutečnosti je to nejvíce doporučované.

7. Rámování fotografií
Některé fotografie budou vypadat skvěle s předmětem fotografování ve středu, ale ve většině případů bude vaše kompozice vypadat ostřejší, pokud zvíře zarovnáte doleva nebo doprava od středu.

8. Hodně trpělivosti
Pořízení dokonalé fotografie domácího mazlíčka není snadné ani rychlé. Často musíte počkat na správnou chvíli nebo, pokud není zvíře šťastné, mu budete muset nechat nějaký čas, aby si začal hrát a byl ochoten spolupracovat.

9. Široký úhel
Pokud máte širokoúhlý objektiv, zkuste nějaké vtipné fotografie – někdy jsou výsledky nádherné.

10.Pořiďte spoustu fotografií
Krása digitálního věku ve fotografii spočívá v tom, že můžeme pořídit tolik fotografií, kolik chceme, aniž bychom ztratili film. Využijte to ve svůj prospěch. Zkuste a bavte se – to je to, co vás mazlíček očekává

Hodně štěstí!

Sdílet: