Infrazářiče jsou vytápěním budoucnosti

Rate this post

Nemáte rádi zimu? Snad každý je rád, když si může v chladném období zatopit. Skutečně je ale váš zdroj tepla dostatečně dobrý? Většina lidí používá konvekční vytápění. Jde o vytápění, které ohřívá vzduch a ten následně cirkuluje po místnosti. Tento způsob vytápění velmi víří prach a způsobuje nerovnoměrné rozložení tepla. Zatímco u stropu je horko, u podlahy je často zima. Toto teplo se také velmi rychle vyvětrá. Existuje snad lepší způsob vytápění? Ano, infrazářiče.

Čím se infrazářiče liší?

Když je řeč o infračerveném záření, mnoho lidí si pomyslí, že jde o něco umělého a nepřirozeného. Opak je pravdou, infračervené záření je nejpřirozenějším druhem záření, produkuje ho samotné slunce a tvoří polovinu slunečních paprsků. Jde o zdravé a zdravotně nezávadné záření, které vytváří příjemné teplo. Dokonce i oheň v kamnech produkuje infračervené záření. Infrazářiče vytváří toto záření v interiéru, ale fungují jinak než konvekční formy vytápění. Neohřívají vzduch, ale všechny stěny a předměty v interiéru, takže teplo následně sálá rovnoměrně ze všech stran.

Pocitová teplota je následně o 2-3°C vyšší než u běžného vytápění a díky tomu není potřeba topit tolik. Při vytápění se také nevíří vzduch.

Infračervené vytápění se používá například na vesmírných stanicích a také na výletních lodích. Jde o vytápění budoucnosti, které je ekologické a v budoucnu bude nahrazovat běžné metody vytápění. Při výběru infračerveného záření se vyplatí jít po kvalitě a vybrat infračervené topné panely Heat4All, které jsou kvalitní rakouské výroby a mají účinnost 99,9 %. Jejich vzhled okamžitě zaujme, nevypadají totiž jako běžné topení a v místnosti byste si jich pravděpodobně ani nevšimli. Tyto topné panely mohou mít podobu krásného obrazu, zrcadla v místnosti nebo třeba stropního osvětlení. Stanou se tedy nenápadným topením, které vám zajistí příjemné teplo i úsporu za vytápění. Infrazářiče můžete pořídit na Elimstore.eu.

Sdílet: