Změňte svůj život od základu! Italské vesnice nabízí za nastěhování 18 tisíc měsíčně

Příležitost pro každého, kdo chce změnit svůj život od základu, nabízí druhý nejmenší italský region Molise. Jediné, co budete potřebovat je kus odvahy a pozitivní postoj. O zbytek se postarají úředníci tohoto kraje, ti nabízí sedm set euro (18 tisíc korun) měsíčně po dobu tří let každému, kdo se do řídce obydleného regionu nastěhuje.

Zní to pohádkově a mnozí z vás si už určitě kladou otázku, kde bude háček. Faktem je, že nový plán představuje boj proti neustálému vylidňování venkova. Proto se bez určitých požadavků neobejde. Jak jsem ale napsali už na začátku, tato příležitost vám může změnit život od základu. Potencionální zájemci si musí vybrat mezi vesnicemi v regionu Molise, které nemají více než 2000 obyvatel. Navíc si noví obyvatelé musí ve vesnici otevřít podnik jako například pekařství, potraviny, restaurace či cokoliv jiného. Ale i tohle má své opodstatnění.

Prezident italského regionu Molise Donato Toma, pro server The Guardian uvedl „Pokud bychom nabídli financování bez podmínek, bylo by o jen další dobročinné gesto. Chtěli jsme víc než to. Chtěli jsme, aby zde lidé investovali. Mohou si otevřít jakýkoliv podnik a vdechnout tak znovu život do měst a tím zvýšit počet obyvatel.“

Nejde tedy jen o to, zvýšit počet obyvatel v regionu, ale také oživit jeho města a vesnice. Lidé potřebují mít důvod zde zůstat. Tento plán je proto velmi dobrým způsobem, jak vrátit ruch zpět do ulic a podpořit začínající podnikatele. Navíc podle dat Italského národního statistického úřadu zažil tento region největší úbytek obyvatelstva. Ale ani ostatní regiony a vlastně celá Itálie na tom není o moc líp. V letech 2014 – 2018 se počet italských občanů snížil o 677 tisíc.

Neodolatelné nabídky napříč celou Itálií

Regiony se proto tuto situaci snaží řešit po svém, a to dvěma způsoby. Do opuštěných domů na jihu Itálie umisťují migranty z Libye, jako například město Sutera na Sicílii, nebo nemovitosti prodávají za směšně nízké ceny. O tom jsme vás informovali nejednou. Mnoho italských měst prodává své nemovitosti za jedno euro, následně je ale musíte do tří let zrenovovat.

Zdroj: TheGuardian.com

Sdílet:
Loading...