Záhada „zlatého vejce“ pokračuje: komu patří?

5/5 - (1 vote)

Před pár dny jsme vás informovali o nálezu neznámého objektu, který připomíná zlaté vejce. Objeveno bylo tři kilometry pod vodou u pobřeží Aljašky. V té době odborníci nevěděli, jaké zvíře mohlo toto vejce snést. Po pár dnech přišla aktualizace informací. Záhadné vejce patří hlubokomořskému tvoru, který doposud nebyl člověkem spatřen.

Podle Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA) je lesklý předmět jemný na dotek jako kožní tkáň. Může se jednat o skořápku vejce nebo zbytky mořské houby, ale testování DNA v laboratoři, by mohlo odhalit zcela nový druh vědě dosud neznámý.

Hlubiny moří a oceánu jsou plné zázraku, které jsme dosud neobjevili. Vejce je toho důkazem. Díra, která se na něm vyskytuje, může naznačovat, že se z vejce mohlo něco zrodit. Také může ale jít o běžné poškození způsobené časem.

I tak zlaté vejce budí ve vědecké sféře velký úžas, a mnoho odborníku s úžasem hovoří o tom, že za léta své kariéry nic podobného neviděli. Rovněž z úžasem očekávají, že další testy osvětlí jeho původ a snad potvrdí objev nového druhu.

Sdílet: