VIDEO: Brutální zásah polské policie na 82 letou ženu

„Ve všech svých činnostech musí policista respektovat lidskou důstojnost“ tak zněly slova soudkyně Joanny Zelaznyové, která vyřkla konečný rozsudek nad dvěma policisty, kteří v prodejně Biedronka zbili 82letou ženu. Celý incident byl zaznamenán na bezpečnostní kameru.

Ačkoliv k incidentu došlo v roce 2015, nahrávka byla vydána až o dva roky později. Video jasně ukazuje, jak si policistka Lidia S. obléká rukavice a udeří 82 letou ženu do obličeje. Stařena se marně snaží bránit. To už jí ale drží druhý policista Piotr L. O chvíli později policisté ženu brutálně zvednou, zkroutí jí ruce a nasadí pouta. K incidentu došlo v zadní místnosti prodejny, kde byla žena zadržena s podezřením krádeže potravin.

V roce 2017 si policisté vyslechli obvinění prokurátora a následně byli oba propuštěni ze služby. O rok později je vratislavský soud shledal vinnými z porušení jejich pravomoci. Soud uložil trest Lidii S. v podobě odnětí svobody na osm měsíců s podmíněným odkladem na dva roky a Piotr L. byl odsouzen k šestiměsíčnímu odnětí svobody, rovněž s podmíněným odkladem na dva roky. Navíc dostali pokutu 1000 zlotých.

V současné době už bývalí policisté podali odvolání, které obhajovali tím, že žena byla údajně agresivní. Jak ale můžete sami posoudit, video záznam je v rozporu s jejich tvrzením.

Sdílet:
Loading...