Vesničané objevili 300 let starý chrám, pohřbený v písku

K velkolepému objevu došlo v indické vesnici Perumallapadu, kde místní obyvatelé na břehu řeky Penny objevili 300 let starý chrám Nageswara Swamy. Majestátná stavba byla po celou dobu ukrytá pod dunami písku.

V minulosti zaplavily vesnici i chrám povodně. Místní lidé byli nuceni se přestěhovat a jejich původní obydlí pohltily nánosy písku, které se velmi brzy proměnily duny. V současné době, kdy většinu světa zmítala pandemie a lidé byli nuceni zůstat doma, se obyvatelé vesnice Perumallapadu rozhodli najít chrám, o kterém slyšeli tisíce příběhů.

A tak se legendy staly skutečností. Zděný chrám zasvěcený bohu Šiva byl skutečně objeven. Podle historických záznamů je součástí chrámového komplexu, který zatím zůstává pohřben pod nánosy písku.

Místní úřady, archeologické instituce a nadace oznámili, že budou pilně pracovat na obnově chrámového komplexu, přičemž budou plně respektovat zásady místních obyvatel. Už teď se k chrámu sjíždějí lidé z okolí, aby odhalenou krásu mohli spatřit na vlastní oči.

Zdroj: HD

Sdílet:
Loading...