Ve Varšavě demonstrovaly davy lidí, kteří jsou přesvědčení že pandemie je jen výmysl

„Ukončete pandemii“ – to byl slogan skupin popírajících epidemii COVID-19 ve Varšavě. Požadují potrestání bývalého ministra zdravotnictví Łukasze Szumowského a Billa Gatese. Podle jejich názoru jsou právě oni odpovědni za „omezení svobody, diktaturu a zničení ekonomiky.

Demonstrace, která se konala ve Varšavě a svedla dohromady všechny, kteří nevěří informacím a opatřením proti šíření COVIDU-19, si kladla za cíl jediné. Jejím prostřednictvím požadovali zúčastnění jediné, aby tamní ministr zdravotnictví nesl odpovědnost za své činy, jeho rezignace jim nestačí.

Transparenty nesené v průvodu naznačovaly, že účastníci požadovali také trest odnětí svobody pro amerického podnikatele Billa Gatese. Donedávna bylo ministerstvo zdravotnictví vedené Łukaszem Szumowskim obviňováno ze zatajování rozsahu pandemie, údajně měl být její rozsah mnohem větší.

Podle zastánců těchto teorií virus Sars-CoV-2, který způsobuje covid-19, buď neexistuje, nebo není nebezpečný a ti, o nichž se předpokládá, že zemřeli na covid-19, zemřeli z jiných příčin. V jejich přesvědčení je mimo jiné utvrdily i falešné zprávy. Takto označují informace o nákaze v Itálii z března 2020. Vysoká úmrtnost je údajně nepravdivá, fotografované rakve prý patřily imigrantům, kteří se utopili ve Středozemním moři a měly být pořízeny před několika lety na Lampeduse.

Ve skutečnosti byly fotografie z Lampedusy šířeny v souvislosti s pandemií samotnými autory falešných zpráv. Komunita, která tohle prohlašuje a vytváří podobné protesty je samozřejmě hlavními proudy označována za příznivce konspirační teorie.

Zdroj: tvpinfo

Sdílet: