V tunelech pod Teotihuacánem byla objevena řeka rtuti, slídy a pyritu

5/5 - (3 votes)

Předaztécké mezoamerické město Teotihuacán, založené kolem roku 400 př. n. l., je v nahuatlu, jazyce Aztéků, známé jako „místo, kde se lidé stávají bohy“. A protože to bylo považováno za místo navštěvované starověkými božstvy, mohlo by to vysvětlit objev řeky kapalné rtuti pod pyramidou, stejně jako hojné množství slídy a pyritu.

Nikdo neví jistě, kdo město postavil, dokonce ani Aztékové, kteří dali místu jméno. Je to záhada, která samozřejmě vedla některé teoretiky k tomu, aby poukázali na možné starověké astronauty. V tomto případě se to po dalším výzkumu zdá teorie pravděpodobnější.

Tajemství předků pod Teotihuacánem

V útrobách Teotihuacánu, v tajemném starověkém městě, nalezl archeolog Sergio Gomez „velkou zásobárnu“ rtuti, a to v komoře na konci posvátného tunelu, který byl uzavřen téměř 1800 let. Kdo řekl starověkým stavitelům Teotihuacánu, aby na tomto místě uložili tekutý kov?

Jak sami archeologové tvrdí, i dnes po více než století vykopávek, skrývá Teotihuacán mnoho tajemství. Měli jakýsi hieroglyficky psaný jazyk, který se dodnes nepodařilo rozluštit, neví se ani jakým jazykem mezi sebou mluvili, ani jak toto místo domorodci nazývali. Historici mají představu o náboženství, které vyznávali, ale zase nemají tušení o kněžských vrstvách ani o zbožnosti občanů města, ani o složení soudů nebo armády.

Dokonce si nejsou ani jistí tím, co vedlo k založení města, ani kdo mu vládl během jeho půltisíciletí a vlastně ani to, co způsobilo jeho pád. Jednoduše řečeno, Teotihuacán je jednou velkou záhadou a fascinací.

Elektromagnetická elektrárna?

Teotihuacán, největší město na západní polokouli před 15. stoletím s rozlohou 20km čtverečních, fungovalo ve své době jako moderní Manhattan s tisíci rodinných domů. Tato starobylá mezoamerická metropole se vynořila odnikud. Město s 100 000 až 200 000 obyvateli na svém vrcholu vyžadovalo důležitou infastrukturu a zdroje. Chyběly mu však vojenské struktury, což může částečně vysvětlit jeho následné zhroucení po 700 letech.

Jedna teorie naznačuje, že chudší vrstvy se vzbouřili proti elitě. Kolem této doby existují důkazy o velkém požáru a teoretici starověkých astronautů se domnívají, že to bylo způsobeno výbuchem v hlavní pyramidě. Mají podezření, že kdysi sloužila jako elektromagnetická elektrárna, která využívala rezonanční sílu Země.

Byla snad součástí technologie vesmírné lodi Teotihuacan? Vzhledem k tomu, že prvek je zmíněn ve starých hinduistických textech jako nedílná součást létajících lodí zvaných Vimanas, zůstává tato teorie jako jedna z možností.

Konvenční archeologové věří, že toxický prvek by mohl být předzvěstí hrobky prvního vládce, který kdy byl v Teotihuacánu nalezen. Během několika let, kdy Gómez v tunelu pracoval, byly mezi třemi komorami již nalezeny desítky tisíc artefaktů včetně kamenných soch, jemných šperků a obřích mušlí.

Sdílet: