V Polsku i letos otevřeli největší sněhový labyrint na světě

5/5 - (3 votes)

Mimořádně očekávané otevření sněhové atrakce je tu! Jen pár kilometrů od slovenských hranic, konkrétně v polském městě Zakopane, vrcholila výstavba gigantického labyrintu ze sněhu. Obrovská stavba je považována za největší sněžné bludiště na světě.

Labyrint je součástí sněžného městečka Snowlandia, jehož provozovatelé na oficiálních facebookových stránkách zveřejnili datum otevření pro letošní rok, které připadlo na 13. ledna. Stejné městečko se zámkem, labyrintem, mini zoo a spoustou dalších atrakcí pro celou rodinu, bylo vybudováno už po osmé.

Na výstavbu samotného bludiště bylo použito více než 60 000 kostek ledu. Ruku k dílu přiložilo přes 40 zaměstnanců. Labyrint má rozlohu 2500 metrů a je tak největším svého druhu na světě.

Jestli tedy ještě nemáte plány pro nadcházející zimní víkendy, naplánujte si cestu do polského města Zakopane. Atrakce jsou dostupné v době od 10:00 do 20:00, přičemž nejlevnější vstupenka do areálu pro dospělou osobu činí 35 zlotých, což je v přepočtu necelých 200 Kč. Dopřejete si tak opravdu jedinečný zážitek. Následující video můžete považovat za malou ochutnávku.

Sdílet: