V Peru objevili 3000 let starý megalitický chrám, kde se prováděly rituály plodnosti

Tým archeologů objevil v Peru 3000 let starý megalitický chrám, který sloužil k uctívání vody a k provádění rituálů plodnosti. Megalitický chrám je dlouhý více než 39 metrů a nachází se 500 kilometrů od peruánské metropole Limy.

Chrám ale není to jediné, co archeologové našli. Uvnitř chrámu archeologové narazili na prostor, který byl pravděpodobně využíván k praktikování důležitých rituálů plodnosti spojených s vodou odebranou z řeky Zaña. Dále se našli zbytky velkých kamenných bloků a také dlouhé schodiště. Podle vedoucího týmu, archeologa Waltera Alva, jde o jedinečnou megalitickou architekturu.

Chrám prochází z doby, kdy byla voda považována za božskou a byla používána v řadě rituálů a náboženských praktik. Svědčí o tom oltář s otvory, podobné těm, které byly nalezeny na jiných chrámech z uvedeného období. Jak už bylo zmíněno, nenašel se jen tento chrám, v něm se totiž ukrývalo 21 hrobek. Archeologové si myslí, že hrobky pocházejí z období 1500 př. n. l. až 292 n. l.

V samotných hrobkách se našly keramické střepy a kovové předměty, jako například nože umístěné vedle hrobů. Podle archeologa Alvy byly hrobky pravděpodobně použity opakovaně, protože 20 pohřebišť pochází z pozdější kultury Chimů, která sahá přibližně do období 1000 až 1400 n. l.

Zdroj: Dailymail.co.uk

Sdílet:
Loading...