V Norsku plánují postavit hotel zabudovaný do útesu, součástí bude skleněný bazén nad zálivem

Skleněné mosty i bazény se stávají v poslední době stále větším hitem. Nejenže na fotografiích vypadají lákavě, ale pro mnohé představují tyto atrakce neodolatelný adrenalinový zážitek. V Norsku navrhli bazén, ve kterém se ocitnete v neuvěřitelné výšce a přímo nad fjordem.

Podle portálu This Is Insider hotel s jedinečným bazénem navrhla turecká společnost Hayri Atak. Hotel má být postaven na útesu Preikestolen v jižním Norsku, který je již nyní oblíbenou atrakcí pro turisty. Útes se totiž nachází ve výšce 640 metrů, a tak je obrovským lákadlem pro milovníky adrenalinu, kteří se na něm rádi fotí.

Společnost plánuje na vrcholu útesu postavit vyhlídkovou plošinu, na kterou by měli přístup všichni hosté. Právě tam by byl i skleněný bazén, pod kterým by se ve třech patrech ukrývaly pokoje pro hosty. Každé patro pak bude mít navíc vysutý balkón, který bude rovněž vyčnívat nad norským fjordem.

Podle současných plánů bude mít hotel jen devět pokojů, recepci, vstupní halu, restauraci a kavárnu. Autoři se tak chtěli vyhnout tomu, aby byl hotel přeplněn a hosté by přišli o jedinečný zážitek.

Architekt Hayri Atak se pro portál This Is Insider vyjádřil, že tento útes byl pro něj v průběhu posledních let velmi zajímavým místem. Poprvé se o něm doslechl, když mu jeho přítel poslal fotografie ze svých cest napříč Norskem, na kterých pózoval na okraji útesu. Hayri začal snít o tom, jaké by to bylo, kdyby se dostal ještě dál, za jeho hranici.

Uznal také, že jeho plány mohou některé turistů trochu vyděsit, protože jen samotné postávání na okraji obrovské skály je adrenalinovým zážitkem. A teď si představte, že si budete moci zaplavat nad zálivem v proskleném bazénu a v neuvěřitelné výšce. Rozhodně to není nic pro ty, co se bojí výšek. Bazén bude držet pevná konstrukce hotelu, což by mělo potencionální hosty uklidnit.

Pro ty, kteří si už balí kufry, máme však smutnou zprávu. Plány jsou zatím jen v začátcích, takže na dobrodružný výlet si budete muset ještě počkat.

Zdroj: Insider.com

Sdílet:
Loading...