V Mexiku objevili největší prehistorickou past, ve které bylo více než 800 mamutích kostí

V mexickém Tultepecu, který se nachází severně od Mexico City, objevili fosilní pozůstatky minimálně 14 mamutů obou pohlaví a různého věku. Bylo to celkem více než 800 mamutích kostí, včetně osmi lebek, které ležely ve dvou okrouhlých jámách. Podle vědců šlo o pasti, do nichž lovci před 15 tisíci let zaháněli mamuty, aby je ulovili.

Objevené mamutí pasti měli průměr asi 25 metrů a byly hluboké 1,7 metru. Badatelé se domnívají, že mamuty s jejich pomocí lovily skupiny 20 až 30 lovců. Lidé používali pochodně a větve, aby oddělili jednoho mamuta od stáda, a pak ho zahnali do některé z pastí, kde mamuta čekala smrt.

Archeologové pracující na místě tvrdí, že objev přispívá k našemu pochopení toho, jak byla ovlivněna Severní Amerika během doby ledové, a mění naše chápání lovu mamutů našimi předky. Vzhled kostí navíc poukázal na to, že prehistoričtí lovci využili téměř každou část zvířete včetně některých kostí, které použili pro výrobu nástrojů.

Na místě vykopávek byly také objeveny velbloudí čelisti a koňská stolička. Archeologové proto tvrdí, že objev je pouhou špičkou ledovce. I nadále mají v plánu pokračovat ve výkopech, které snad časem ukáží další kus historie.

Zdroj: IFLScience.com

Sdílet:
Loading...