V Itálii bylo objeveno „upíří pohřebiště“

Italské dítě z 5. století, které pravděpodobně zahynulo následkem malárie, bylo pohřbeno se skalou v ústech, aby se zabránilo zlověstnému z mrtvých vstání. Tímto stylem byli podle legend, pohřbívání hlavně upíři

Částečná kostra byla objevena v La Necropoli dei Bambini, hřbitově dětí. Hromadném pohřebišti v Umbrii ve střední Itálii, které se zdá, že bylo věnováno mladým obětem největšího rozpuku malárie. Dřívější výkopy na tomto místě, odhalily pozůstatky více než 50 kojenců, batolat a nenarozených plodů, z nichž mnohé byly pohřbeny s předměty, které Římané spojovali s magií, jako jsou havraní nebo žabí kosti, bronzové kotle plné jasanu a obětovaná štěňata.

“Víme, že Římané se touto záležitostí vážně zabývali a šli by hodně daleko za práh čarodějnictví, ve víře, že se uchrání před zlem, nebo číimkoliv co bymohlo manipulovat s mrtvým tělem.” uvedl David Soren, profesor UA Antropologické školy a oddělení náboženských studií a klasik, která od roku 1987 studuje hřbitov dětí.

Přesto tento nový nález představuje jak nejstarší dítě, které se nachází na hřbitově, tak i první případ skály v ústech”Nikdy jsem neviděl nic takového, je to extrémně podivné a nahání to husí kůži,” dodal Soren. “Místní tohle nazývají” Vampire of Lugnano”.”

Hroby, jejichž obyvatelé byli zatíženi skalami nebo jiným způsobem, byli nalezeni po celé Evropě; což je důsledek rozšířených folklórních legend, způsobujících strach z mrtvých, kteří se noří ze země a přinášejí neštěstí. Ačkoli mytologie upírů, jak ji známe – vznikly až v 17. století , mnohé kultury ve středověké Evropě věřily, že nedávno zesnulý, může způsobit katastrofu jako převtělení upíra.

Několik nedávno objevených příkladů zahrnovalo ženu ze 16. století pohřbenou v Benátkách s cihlou v ústech – “Vampire of Venice”. Vzhledem k tomu, že taktiky anti-upírů se vyvíjely rychle, byly objeveny početné hroby ve východní Evropě, například v Bulharsku, popsané v roce 2014 , obsahovaly pozůstatky, které měly kámen položený přes hrudník anebo byly odstraněny části těla ve snaze zabránit jejich opětovnému spojení a probuzení k životu.

Vzhledem k tomu, že analýza DNA ještě nebyla provedena, zůstává pohlaví a přesná příčina smrti nově objevené 10leté kostry nepotvrzené, ​​ale Sorenův tým říká, že absces na jednom ze zubů lebky podporuje teorii, že dítě bylo také obětí epidemie malárie. Analýzy DNA předtím exhumovaných pozůstatků potvrdily, že děti zemřely z patogenu přenášeného komáry.

Další výkopy na hřbitově dětí jsou již plánovány na příští léto.

Sdílet:
Loading...