V hlubinách jeskyně 700 metrů pod zemí byl objeven lidmi nedotčený, přírodní bazén

Pod národním parkem Carlsbad Caverns v Novém Mexiku, byla objevena neuvěřitelná jeskynní síť v hloubce 700 metrů. Ohromující fotografie odhalily přírodní bazén, který je její součástí. Ještě impozantnější je fakt, že tyto prostory nebyly dosud spatřeny lidským okem.

Přírodní bazén byl podle správců parku izolován více než stovky tisíc let. Obsahuje mléčnou akvamarínovou tekutinu obklopenou bílou matnou skálou. Přírodní rezervoár vody byl objeven 700 metrů pod povrchem jeskyně Lechuguilla, jedné z deseti nejdelších jeskyní na světě. Ačkoliv samotná jeskyně byla objevena v roce 1993, do zmíněných prostorů se ale dostali odborníci až loni v říjnu.

Odborník a vedoucí průzkumného týmu Max Wisshak uveřejnil objev na svém Facebooku, kde informoval veřejnost o všech detailech. Jejich mapování zahrnovalo více než 1,3 mil průchodů. Ačkoliv nebyly nalezeny žádné viditelné známky života, expedice natrefila na četné netopýří kostry, o nichž se věří, že jsou tisíce let staré.

I když se podle fotografií zdá, že je bazén zakalený, je ve skutečnosti křišťálově čistý. Pravděpodobně jde o starověkou filtrovanou dešťovou vodu, která prosakovala skrz vápence.

Zdroj: M

Sdílet: