V Brazílii se chystá nový zákon, ten umožní lovit ohrožená zvířata v džungli pro zábavu

Levharti, papoušci, opice a jiné ohrožené druhy deštných pralesů, stojí před velkým nebezpečím. Namísto jejich ochrany chce brazilská vláda povolit jejich lov. Lovci tak mohou pro svou zábavu a potěšení ulovit tato majestátná zvířata nebo je držet v zajetí. Vypadá to, že se časy mění ale vůbec ne k lepšímu.

Brazilská džungle je považována za místo s mimořádně bohatou faunou a flórou, kromě toho zde existují chráněné krajinné oblasti a rezervace. Organizace celého světa i místní domorodci bojují za záchranu brazilských pralesů a života v něm. Nicméně brazilská vláda má na věc jiný názor a připravuje schválení zákona, který umožní sportovní lov zvířat v džungli. Zákon se vztahuje i na lov ohrožených druhů, jako jsou například levharti, vydry, některé druhy opic a papoušků.

Sválení nového zákone s sebou přinese ale mnohem víc. Po více než 50 letech zlegalizuje Brazílie lov zvířat pro zábavu, ale také umožní jejích chov mimo přirozené prostředí a jejich prodej. Už před schválením zákona je 1 100 druhá zvířat kriticky ohroženo v důsledku odlesňování a jiné lidské činnosti. Teď se do útrob deštného pralesa vydají lovci, aby vlastně vzali zbytek.

Zdroj: Unsplash.com

Nový zákon se samozřejmě neobešel bez ostré kritiky ochránců zvířat i některých světových organizací. Mezi ně patří i nezisková společnost Rainforest Rescue, která na svých stránkách uvádí, že lov pro pobavení je mimořádně krutou zábavou a patří do středověku, ne do života moderních lidí. Brazilská vláda ale argumentuje tím, že cílem nového zákona je získat finance, protože 30% zisku poputuje právě na ochranu a obnovu amazonského pralesa. Zároveň by měl zákon omezit pytláctví a jiné nelegální aktivity.

Zdroj: Independent.com

Sdílet:
Loading...