Tyto statistiky definují rok 2018

Blíží se konec roku, a proto je na čase poohlédnout se po všem, co se nám povedlo i nepovedlo za uplynulých 12 měsíců. Vydávají se seznamy o nejhorších heslech za rok 2018, největších vědeckých objevech a podobně. Veškeré údaje se staly součástí statistiky roku 2018.

Royal Statistical Society, je jednou z předních organizací, které prosazují význam statistik a dat. Právě tato společnost zveřejnila pár dat, která ukazují, kam jsme se v roce 2018 posunuli, a kde naopak musíme zapracovat na zlepšení.

Na co můžeme být pyšní?

27,8 % přeměněné elektrické energie ze solární energie. Je počet, kterého Velká Británie dosáhla za jeden jediný den.

  • Rok 2018, byl čtvrtým nejžhavějším rokem. Nejvíce to pocítili obyvatelé Anglie, kterým se doslova tavila cesta pod nohama. Díky tomu došlo 30. června k rekordnímu podílu přeměněné solární energie na elektrickou, a to v globálním měřítku.

9,5 % je počet, o který se snížila celosvětová tzv. relativní chudoba za poslední desetiletí.

  • Relativní chudoba se týká celého světa. Jde o situaci, kdy rodina nebo jedinec uspokojí své sociální potřeby na výrazně nižší úrovni, než je průměrná úroveň v dané společnosti. Od roku 2008 se hranice relativní chudoby snížila o polovinu, a to je báječné.

Tohle už tak dobré nebylo

64 946 počet případů spalniček v Evropě, v období od listopadu 2017 do října 2018.

  • Byl to rok, kdy se konspirátoři pustili do boje proti očkování. Dokonce v některých státech se do tohoto nesmyslného boje pustila i samotná vláda (ano Itálie, ukazujeme právě na tebe). Není se tedy čemu divit, že došlo k masivnímu nárůstu spalniček, které mimochodem způsobily desítky úmrtí.

6,4 % největších akciových společností Velké Británie, které se řadí do indexu FTSE 250, vedou ženy

  • Existuje jen málo míst, kde se může žena opravdu prosadit a jen málokterá to dokáže. Na londýnské burze existuje index FTSE 250, což je označení pro sto největších firem s vysokým akciovým podílem na trhu. Letos statistiky ukazují, že ženy vedou 6,4 % procent z nich, což je oproti loňsku výrazný pokles, téměř o 20 %.

Jedna ze situací, kterou musíme následující rok napravit

90,5 %, podíl plastového odpadu, který nebyl recyklován. ¨

  • Plasty se objevují všude, zabíjí velryby, lední medvědy, dokonce je jíme i my. Jsou v jídle, v oblečení, v nás. Navzdory slabým zábleskům zlepšení, je situace pořád dost strašná. Místo toho, aby byly plasty recyklovány, 12 % z nich skončí ve spalovnách, zatímco neuvěřitelných 79 % končí na skládkách nebo v přírodě.

Ostatní statistiky zahrnovaly údaje jako:

40 % ruských mužů se nedožijí 65 let a je to kvůli vodky, opravdu. 1,3 miliardy dolarů (29 biliard korun) je ztráta hodnoty aplikace Snapchat za jediný den, poté co se Kylie Jenner nelíbila poslední aktualizace a zmínila to na Tweetu…opravdu nepříjemné

Zdroj: Royal Statistical Society

Sdílet:
Loading...