Tragédie Sodderovy rodiny je dodnes nevyřešenou záhadou.

Tajemství zmizení pěti sourozenců, přesně o Vánocích, zůstává stále nevyřešeno. Je to už více než 60 let, a přesto nikdo nedokáže vysvětlit záhadu dětí, které měly údajně zahynout při požáru rodinného domu. Případ je plný nejasností a vše budí dojem špatně odvedené policejní práce. Případ byl uzavřen jako nehoda s tragickým koncem i přes fakt, že nikde nebyly nalezeny ostatky dětí, pár svědků dokonce děti po požáru vidělo a než pan a paní Sodderovi umřeli, obdrželi neznámo od koho, fotografii už dospělého syna. Ten ale podle policejní zprávy umřel při požáru spolu s ostatními sourozenci.

Měly to být Vánoce jako každé jiné. Alespoň Sodderova rodina, žijící ve městě Fayetteville v západní Virginii, netušila, jak moc se jim život změní.  Dnes když městem projíždíte, narazíte na památník s portréty pěti Sodderových dětí, Maurice (16), Martha (12), Louis (9), Jennie (8) Betty (5). Ale zpět na začátek. 25. prosince 1945 bylo v domě devět lidí z deseti. George a Jennie Sodderovi byli rodiči osmi dětí. Jeden ze synů Joe Sodder v tu dobu sloužil u armády. Děti šli v noci spát, s výjimkou George Juniora (16) a Johna (23), kteří ještě hráli společenskou hru dole v obýváku. Rodiče s nimi zůstali na chvíli dole, ale brzy šly také spát spolu s malou Sylvií (3).

Okolo půlnoci se domem rozezvučil telefon, který vzbudil paní Sodderovou. Na druhé straně telefonu se ozvala neznámá žena a chtěla mluvit s někým, kdo v domě nebydlel. Když Jennie upozornila ženu na druhé straně, že má nejspíše špatné číslo, ozval se hrozný smích a poté žena telefon zavěsila. Pak si ale Jennie všimla, že se na konci chodby v pokoji svítí, záclona byla odhrnutá a dveře ven byly odemčené. To samozřejmě paní Sodderovou zarazilo, vše ale jen upravila a šla spát.

Byla asi jedna hodina ráno, když se George a Jennie probudili a zjistili, že jejich dům je plný kouře. Jennie okamžitě volala na manžela, aby vzal nejmenší Sylvii a ostatní děti ven z domu. Ven se dostalo ale jen pět dětí, pak se požár rozrostl do prvního patra, kde děti své pokoje. Zděšený George se snažil dostat dovnitř, aby zachránil všechny své děti. Zkusil opravdu vše, běžel pro vědra vody, ale ty zamrzly. Žebřík, který byl u domu, tam najednou nebyl. V garáži stálo auto s posuvnou plošinou, jako naschvál nešlo nastartovat, protože byla veliká zima. Děti se bohužel nepodařilo zachránit. Trvalo to pouze 45 minut a dům lehl popelem. Vzhledem k tomu, že nefungovalo spojení, hasiči dorazili pozdě.

Policie dorazila ráno a po dvouhodinovém vyšetřováni dospěli k závěru, že oheň vzešel ze špatné elektroinstalace. Což rodina odmítla přijmout, protože veškeré kabely byli nově naistalovány a elektřina jela i v době požáru. A tady taky začíná celá záhada. V sutinách nebyly nalezeny žádné pozůstatky těl dětí. Jako by se vypařili s dýmem ohně. Přesto, že policie a soud vynesli prohlášení, že děti byly usmrceny během požáru, Sodderovi si myslí, že šlo o únos a požár byl jen kamufláž. Není se čemu divit. Svědectví o únosu bylo víc, než dost ale nikdo je nebral vážně.

Tak například jeden ze sousedu se stal svědkem krádeže ze Sodderovy garáže. Viděl, jak někdo krade jejich žebřík během požáru. Ten byl nakonec nalezen na koni zadního dvorku. Zloděj nebyl nikdy brán v potaz jako podezřelý, byly mu jen uděleny pokuty za krádež…podivné. Další žena tvrdila, že viděla děti v projíždějícím autě. Dokonce se ozvala žena z turistického centra, vzdáleného 50 km od rodinného domu, která tvrdí, že viděla děti ráno po požáru, podávala jim snídani, Děti byli v doprovodu dvou mužů, kteří měli auto s Floridskými značkami. I policejní zprávy vypadaly jako za chodu vymyšlené. Jako by někdo maskoval zpackanou práci. Sodderovi se snažili žádat o opětovné prošetření případu, marně. Odpovědí bylo, že nešlo o zločin.

George Sodder zemřel v roce 1969 a Jennie v roce 1989. Ještě před tím obdrželi poštou fotografii mladého muže, pod kterým bylo jméno jednoho z mrtvých chlapců. Dopis s fotografii neměl odesilatele a neobsahoval žádné vodítko, které by Sodderovi dovedlo k pravdě. Nejmladší z dětí Sylvie, která tehdy byla hodně malá, nepřestala pátrat po tom, co se tehdy v noci stalo s jejími sourozenci.