To je snad sen! Sicilské město rozdává domy zadarmo a pokud máte děti dostanete i peníze!

Je to opravdu jako sen nebo ještě lépe, jako pohádka. Nádherné sicilské městečko Cammarata je známé jako město s 1000 balkóny. Když zapadá slunce a vy vyjdete na jeden z balkónů naskytne se vám dechberoucí pohled na sopku Etnu, jak se pomalu halí do tmy. Ačkoliv je krása tohoto města nepopsatelná, v posledních letech dochází k velkému úbytku obyvatel. Místní starosta se proto rozhodl pro radikální řešení. Nabízí prázdné domy zadarmo!

Hned několikrát jsme vás informovali o prodeji italských nemovitostí za pouhý dolar. Jde o speciální program, do kterého se zapojila řada italských i sicilských měst, které se potýkají s problémem vylidnění. Ovšem sicilská Cammmarata v tomto boji nasadila laťku hodně vysoko. Horské město s výhledem na činnou sopku Etnu nabízí domy ve své historické části zadarmo.

Za iniciativou stojí sám starosta Vincenzo Giambrone, který poslední tři roky trávil přesvědčováním místních, kteří opustili své nemovitosti, aby je přenechali lidem, kteří si je opraví a budou v nich žít. Giambrone totiž usiluje o to, aby se z Cammaraty stalo opět rušné město. „Nemohu vystát, když vidím toto nádherné historické centrum prázdné a jak se mění v ruiny.“ Řekl starosta pro CNN.

Slib renovace

Teď si přijdou na své ti, co si celou dobu říkají, jaký to má asi háček. Jeden tu je, ale je na každém, zda to bude považovat za problém či výhodu. Tak či onak, jde o velmi dobrou investici do nemovitostí, která se vám může vrátit a u nás byste jí rozhodně nenašli. Zájemce o dům se musí zavázat k tomu, že nemovitost do tří let od nákupu opraví. Samotný závazek pak představuje vratná kauce v hodnotě 5 000 eur (120 tisíc korun), která po renovaci bude vrácena.

Nemovitost mohou zájemci přeměnit na rodinný dům nebo firmu, další možností je restaurace, obchod nebo třeba hotel. Přednost mají zájemci s dětmi, kteří navíc získají finanční bonus v hodnotě 1 000 eur (25 tisíc korun).

Město 1000 balkónů

Cammarata se nachází 60 kilometrů jihovýchodně od Palerma. Rozkládá se v nadmořské výšce asi 1000 metrů a sídlí v divoké jihovýchodní oblasti Sicílie, proslulé svými ospalými vesnicemi a pomalým tempem života. Místní vám řeknou, že jde o jedinečné místo, zvláště proto, že se mu přezdívá „město 1000 balkónů“. Každé okno totiž doplňují panoramatické balkóny s úžasným výhledem na sopku Etnu a její okolí.

Město je plné načervenalých kamenných staveb, úzkých uliček a klenutých průchodů. Jelikož jsou uličky úzké, nepotkáte v tomto městečku žádné auto. Když ale vyjdete z těchto malebných uliček, uvidíte plno zelených strání posetých ovcemi. Je to prostě pohádka.

Zdroj: CNN.com

Sdílet:
Loading...