Tento objev přepíše historii! Izraelští archeologové objevili masivní metropoli z doby bronzové

K průlomovému objevu došlo v uplynulých dnech v Izraeli. Tamní archeologové odhalili pozůstatky 5 000 let starého města, které rozhodně patří k těm největším své doby na území Izraele. Metropole se rozkládala na území o velikosti 65 hektarů a byla domovem více než 6 000 obyvatel. Ne nadarmo ji archeologové začali přezdívat New York doby bronzové.

Izraelský úřad pro starožitnosti v neděli informoval veřejnost o naprosto fascinujícím objevu, ke kterému došlo během příprav stavby dálnice poblíž města Chariš, 50 kilometrů od Tel Avivu. V pozdní době bronzové šlo o kosmopolitní město s velmi dobrou urbanistikou, která pro toto období rozhodně není běžná. Jak uvedl Yitzhak Paz z Izraelského úřadu pro starožitnosti „Objevili jsme neuvěřitelně dobře uspořádané město s velmi dobře propracovanou infrastrukturou, kdy ulice oddělují sousedství od veřejných prostorů.“

Mezi pozůstatky města archeologové odhalily rozsáhlé opevnění a rituální chrám spolu s nádvořím a obrovskou kamennou nádrží, který měla sloužit pro uchování různých kapalin používaných během náboženských rituálů. Dále byly objeveny spálené zvířecí kosti, figurky s lidskými tvářemi, keramika, nástroje z pazourku a kamenné nádoby. Některé z nástrojů dokonce pocházejí z Egypta, což vypovídá o obchodní činnosti, ke které v metropoli docházelo.

Tyto nálezy podle archeologů poskytují nový náhled na pochopení období, kdy se venkovské obyvatelstvo začalo shromažďovat v městském prostředí.

Zdroj: dailymail.co.uk

Sdílet:
Loading...