Tajný tunel templářských rytířů objeven po více než 700 letech

5/5 - (2 votes)

Templářští rytíři, katoličtí válečníci nebo také „křižáčtí Boží vojáci“. Právě oni budí zájem lidí už od nepaměti, stejně jako každý nový objev, který se s nimi pojí. Jinak tomu není ani v případě tajné chodby vedoucí pod městem Izrael, o kterých lidstvo nemělo tušení. Dovedou chodby archeology až k legendárním pokladům?

Během křížových výprav bojovali templáři za Boha, zlato a slávu. A všechno z toho získali. Od té doby se stal jimi nashromážděný poklad jedním z nejhledanějších pokladů světa. Doktor Albert Lin a jeho tým mají za to, že učinili doslova mílový krok v jeho objevení. Pomocí technologie detekce světla a měření vzdálenosti známou jako LiDAR, objevil podzemní síť chodeb pod izraelským městem Acre.

Templáři byli známi tím, že pod ulicemi budovali skryté podzemní sítě tunelů, jimiž tajně dopravovali zlato do koruny akreské pevnosti, její věže s pokladem. Nádherná pevnost Acre je dodnes zachována v plné kráse, a právě zde byly objeveny ony 800 let staré tunely. Linův tým naskenoval oblast v přístavu Akko, kde před 800 lety stálo sídlo templářských rytířů.

„Někde v současném městě Akko leží jejich velitelské centrum a možná i jejich poklad,“ tvrdí Lin a i vědci se domnívají, že tyto tunely mohly spojovat templářskou pevnost s městským přístavem a umožňovat templářům bezpečný převoz pokladů do jejich věže.

Dosud však vědci nenašli žádné důkazy, které by existenci zlata patřícího templářům ve městě Akko potvrdily. Ani technologie LiDAR tedy nevnesla do problému světlo, a proto zde ani nebyly zahájeny vykopávky. Lin však přesto doufá v budoucí úspěch. Jak uvedl, věří, „že tito bojovní mniši jsou opředeni legendami, stejně jako jejich zlato. Je to věc dětských snů. Přišel jsem je najít“.

Zdroj: NM

Sdílet: