Stavební dělníci našli uprostřed silnice neuvěřitelně vzácné zbytky 8 000 let steré vesnice

V poslední době se zdá, že pokud chcete najít historický poklad, stačí začít kopat silnici. Právě během této činnosti totiž bylo v poslední době odkryto mnoho historických artefaktů napříč celým světem. Výjimkou není ani americký stát Massachusetts, kde dělníci během kopání kruhového objezdu narazili na pozůstatky vesnice staré 8 až 10 tisíc let.

Mělo jít o běžnou výkopovou práci na silnici. Místo hlíny, harampádí a jiných materiálu však dělníci narazili na kopí, kamenné nástroje a mnoho dalších slibných artefaktů. Na místo byli okamžitě povoláni archeologové a historici, kteří celou oblast uzavřeli na neuvěřitelné dva roky. Teprve před nedávnem ale přišli se zprávou o tom, co vše se na místě našlo.

Během dvouletých vykopávek se podařilo archeologům odkrýt kamenné nástroje, včetně párů nožů, ohniště a sazeničky, které se zachovaly díky zuhelnatění. Objev by mohl vnést světlo do méně pochopené části historie severní Ameriky. Podle hlavního vedoucího archeologických výkopů jde o neuvěřitelně vzácné artefakty.

Dnes už kruhový objezd stojí, ale přesně pod ním byly objeveny pozůstatky vesnice

Konkrétně by objevy mohly odhalit, jak se severní Amerika stala obyvatelnější po skončení poslední doby ledové. V té době byl region pokryt hustými borovicovými lesy, které ohraničovaly masivní ledové pokrývky, které zahalily celou Kanadu a severní část Spojených států.

Zdroj: dailymail.co.uk

Sdílet:
Loading...