Stavbaři během své práce narazili na opravdu bizarní věc, schovanou ve zdi

Zapomeňte na skřípající podlahy, rohy plné pavučin nebo strašidelné jevy. To, co objevili stavbaři v Georgii během své práce je mnohem děsivější, a hlavně dost bizarní.  Jde o tisíce lidských zubů schovaných ve stěnách komerční budovy města Valdosta v Georgii. O tomto vskutku neobvyklém nálezu informoval dnes místní tisk Valdosta Daily Times a na svou Facebookovou stránku přidal i fotografie nálezu.

„Někdo našel tajnou skrýš zubní víly“ i takový komentář se objevil pod příspěvkem. Samozřejmě je to velice nepravděpodobné, že ano. Zatím je nejasné jak, a proč bylo takové množství zubů schováno ve zdi, ale existují záchytné body, které pomohou celý případ vyřešit.

Člen místního Historického sdružení tvrdí, že prvním nájemníkem v této sto let staré budově, byl zubař jménem Clerence Whittington. Starý lékařský recept z let 1928 také ukazuje, že nebyl jediným zubařem, který v budově působil. Zde měl také ordinaci Dr. LG Youmans, který především prováděl extrakci zubů. Podobné nálezy byly učiněny i v jiných městech jako jsou Greensboro a Carrolton, proto není na místě myslet si, že jde o náhodu.

Fotografie nálezu

Ve skutečnosti před několika měsíci bylo objeveno tisíce zubů, během výstavby tunelu metra v Austrálii. Na tomto místě byla kdysi také ordinace zubaře. „Snažíme se dát dohromady všechny kousky této skládačky, jedním z nich je i recept vydaný doktorem Youmansem, který zde nad drogerií působil.“ Prohlásil ředitel společnosti Valdosta Main Street v místním tisku.

Otázkou ale zůstává, proč by profesionální zubaři schovávali zuby do jádra stěn? Vždyť vyplnění prázdných míst ve stěnách pomocí zubů, není běžnou praxí zubařů. Vytržené zuby se považují za potencionální infekční materiál a běžně se likvidují v kontejnerech s lékařským odpadem.

Jenže kdysi se biologický odpad nelikvidoval jako dnes, proto je pravděpodobné, že zubaři používali vytržené zuby jako výplň děr ve stěnách, což byl v té době nejsnadnější způsob likvidace. Jakkoliv bizarně to může znít, mnoho lidí během rekonstrukcí svých domů, objevují v jádrech stěn různé žiletky a břitvy a další neobvyklé věci.

Je tedy docela rozumné myslet si, že šlo jen o starý způsob likvidace zubů po jejich extrakci, anebo v to alespoň doufat…

Zdroj: IFLScience.com

Sdílet: